Bērnus un viņu vecākus aicina piedalīties kampaņas "ToDo drošā māja" pasākumos

Bērnus un viņu vecākus aicina piedalīties kampaņas "ToDo drošā māja" pasākumos

15. Mar 2012, 09:23 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

18.maijā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) aicina bērnus un viņu vecākus piedalīties bērnu drošības kampaņas ToDo drošā māja pasākumos Ogres 1.  vidusskolā, Zinību ielā 3. Kampaņas ToDo drošā māja mērķis ir izglītot sākumskolas vecuma bērnus par to, kā pasargāt sevi no dažādiem riskiem un drošības apdraudējumiem, piemēram, par elektrodrošību, gāzes drošību, ugunsdrošību un personisko drošību. Kampaņa norisinās jau otro gadu pēc kārtas un iepriekš tās galvenais varonis drošības cimds ToDo jau ir ciemojies pie Vidzemes un Latgales bērniem.

 


Pie 1. - 4. klašu skolēniem ar ceļojošajiem busiņiem atbrauks galvenais kampaņas varonis drošības cimds ToDo un viņa komanda, atvedot sev līdzi drošāko mājokli pasaulē, kuru palīdzējuši iekārtot eksperti no Izglītības un zinātnes ministrijas, Darba drošības un vides veselības institūta, AS Latvijas Gāze, AS Latvenergo, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī drošības kompānijas GRIFS AG.
"Lielās pasaules iepazīšana sākas ar niecīgām lietām, piemēram, it visa aptaustīšanu mazajiem pirkstiņiem vai arī dažādu neierastu slēdžu un pogu funkciju pārbaudīšanu. Ja bērns šajā pasaules izpētes procesā netiek piemēroti izglītots, šīs darbības var novest līdz nelaimei. Lai šo izzināšanu padarītu drošāku, aicinām vecākus pievērst īpašu vērību bērnu izglītošanai saistībā ar elektrodrošību, gāzes drošību, ugunsdrošību un personisko drošību, kā arī pārliecināties, vai tiešām mājoklis, kurā bērns uzturas, ir bērnam draudzīgs un nav bīstams ikdienas solī," stāsta Pēteris Krīgers, LBAS priekšsēdētājs.

 

Īpaši veidotājā kampaņas ToDo drošajā mājoklī ietilpst virtuve, dzīvojamā istaba, garāža un pagalms, kas palīdzēs bērniem izprast dažādo drošības elementu vietu viņu ikdienā. Katra zonā ir veidotā tā, lai bērni piedalās, iesaistās, ieskatās, ieklausās un atceras iegūtās zināšanas. Kampaņas ietvaros ir izstrādātas arī vadlīnijas skolotājiem un vecākiem, kurās ietverts precīzs visu materiālu raksturojums par bērnu drošību un sniegts izvērsts skaidrojums par materiālu pielietojumu darbā ar skolēniem.

 

Ogres 1. vidusskolā bērnu drošības kampaņa norisināsies 18.maijā, tajā aicināti piedalīties vairāk nekā 200 skolēni no Ogres pilsētas. Laikā no plkst. 15:00 līdz plkst. 17:00 vecāki kopā ar bērniem tiek aicināti viesoties ToDo drošajā mājā un kopīgi apgūt zināšanas par drošību ikdienā.