„Drošas braukšanas atrakciju parks” Latvijā būs tikai divas dienas Rīgas svētku laikā

„Drošas braukšanas atrakciju parks” Latvijā būs tikai divas dienas Rīgas svētku laikā

15. Aug 2014, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Tikai divas dienas, 16. un 17.augustā, Rīgā, laukumā pie Kongresu nama, pirmoreiz Latvijā viesosies „Drošas braukšanas atrakciju parks” ar neparastām un interaktīvām atrakcijām visai ģimenei – 5D autovadīšanas kinoteātri, avarējušas automašīnas simulatoru, reakcijas mērītāju un citām. Tajā apmeklētāji uz savas ādas varēs piedzīvot dažādas satiksmes situācijas, lai apgūtu drošas braukšanas pamatprincipus. “Drošas braukšanas atrakciju parku” organizē apdrošināšanas kompānijas „PZU” un „BALTA”.

Atrakciju parkā darbosies 5D kinoteātris – tajā apmeklētāji varēs novērtēt autovadītāja atbildību un lomu ceļu satiksmē, kā arī iejusties autovadītāja ādā. 5D efekts ļaus izjust arī slodzi, ko ķermenis jūt avārijas brīdī.

20140804111448-63110.jpg

Īpašais avarējušas automašīnas simulators sniegs iespēju piedzīvot sajūtas satiksmes negadījuma brīdī, kā arī atgādinās, cik svarīgi ir piesprādzēties. Ikviens varēs pārbaudīt savu reakciju īpašajā reakcijas mērītājā un apskatīt automašīnas, kas ikdienā tiek izmantotas ceļu satiksmes negadījumu glābšanas darbos.

Ar „Drošas braukšanas atrakciju parku“ pasākuma organizētāji – apdrošināšanas kompānijas „PZU” un „BALTA” – vēlas vērst cilvēku uzmanību uz drošības principiem, kas ikdienā jāievēro, lai atrašanās uz ceļa būtu droša gan autovadītājiem, gan pasažieriem. „„Drošas braukšanas atrakciju parku” esam organizējuši arī citviet Eiropā. Ticu, ka parks ar tik daudzām satiksmes drošībai veltītām aktivitātēm vienuviet Latvijā vēl nav bijis. Tā ir unikāla vieta, kur vecākiem saviem bērniem mācīt izpratni par drošu uzvedību uz ceļa, lai nākotnē mazinātu satiksmes negadījumu risku,” stāsta PZU ārvalstu filiāļu departamenta direktors Bogdans Benčaks (Bogdan Benczak).

20140804111500-39254.jpg

Visas aktivitātes būs bez maksas un notiks speciālistu uzraudzībā. Darbalaiks 16. augustā būs no 11:00 līdz 19:00, 17. augustā – no 10:00 līdz 18:00.

Viesiem būs iespēja darboties arī T-kreklu apdrukas radošajā darbnīcā, savukārt mazākos svētku apmeklētājus gaidīs zīmēšanas un sejiņu apgleznošanas stūrītis. Rīgas svētku noslēguma dienā, 17.augustā, plkst. 15:00 visus “Drošas braukšanas atrakciju parka” apmeklētājus priecēs dziedātāja Laura Reinika koncerts.

Apmeklētāju ievērībai: 5D kinoteātris būs pieejams tikai no 16 gadu vecuma, avarējošas automašīnas simulators – apmeklētājiem augumā virs 1,50 m, nav ieteicams grūtniecēm.