Zīdīšana - labākais Tev un Tavam mazulim

Zīdīšana - labākais Tev un Tavam mazulim

20. Sep 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mazuļa nākšana pasaulē ir visskaistākais un piedzīvojumiem bagātākais mirklis ikvienai sievietei. Pirmās nedēļas būs emociju pārpildītas un ikviens no jums tuviem cilvēkiem, radiem un draugiem nāks talkā ar padomiem un ieteikumiem.

Sandras Lases zīdīšanas lekcija topošajiem vecākiem

Šajā satraukuma pilnajā laikā ir jāpieņem daudz jaunu lēmumu, tostarp, jāprot kristiski izvērtēt apkārtējo padomus un nepadoties pie pirmajām neveiksmēm. Tostarp, zīdīšanas gadījumā.

Kāpēc zīdīšana mazulītim ir tik svarīga?

Krūts barošanas priekšrocības

Mēs visi apzināmies tās unikālās priekšrocības, ko mums dod mazuļa barošana ar krūti. Visā pasaulē ārsti iesaka krūts pienu kā vislabāko un visaugstvērtīgāko uzturu mazulim pirmā gada laikā. Barošana ar krūti sniedz tavam mazulim tuvību un labsajūtu.

Labākais tavam mazulim

  • Krūts piens ir īpaši piemērots jūsu mazulim un satur visas nepieciešamās uzturvielas normālai attīstībai pirmajos 6 mēnešos. Tas satur antivielas un citus imūnos faktorus, kuri tiek nodoti jūsu mazulim. Pirmpiens, kas tiek ražots pirmajās 2- 4 dienās, ir piesātināts ar proteīniem
  • Krūts pienu ir vieglāk sagremot, nekā pienu, kas ir pagatavots no piena koncentrāta.Tas samazina aizcietējumus, vēdergraizes un caureju.
  • Mazuļi, kuri tiek baroti ar krūts pienu, retāk slimo ar dažādām infekcijām. Tas pasargā no daudzām alerģiskas dabas saslimšanām, kas saistītas ar vietējo un vispārējo organisma aizsargspēju traucējumiem un palīdz jūsu mazulim ātrāk attīstīties un augt veselam.
  • Citas krūts barošanas priekšrocības ir  labāka smadzeņu attīstība, lielāka aizsardzība pret diabētu, zemāks asinsspiediens, zemāks holesterīna līmenis asinīs un samazināts risks uz lieku aptaukošanos.

Labākais Tev

  • Barošana ar krūti 6-8 reizes dienā satuvina tevi ar mazuli un šī tuvība ļauj jums iepazīt vienam otru.Tā ir emocionāla balva, intimitāte, dalīšanās mīlestībā, no kā piepildījumu gūst abas personības. Tā var būt brīnišķīga pieredze jums abiem
  • Zīdīšana veicina dzemdes samazināšanos pēc dzemdībām, palīdz ātrāk un labāk tikt pāri pēcdzemdību periodam (6 nedēļas), kā arī sieviete ātrāk atgūst agrāko formu, jo papildus tauki, kas tiek uzkrāti grūtniecības laikā, tiek pārvērsti enerģijā, lai palīdzētu saražot krūts pienu.
  • Sievietes, kuras baro ar krūti, turpmākās dzīves laikā retāk saslimst ar dzemdes un krūts vēzi, kā arī ar osteoporozi.
  • Krūts piens ir arī unikāls ar citām īpašībām – tas vienmēr ir sterils un pieejams nepieciešamajā temperatūrā visu diennakti, neatkarīgi no tā, kur jūs atrodaties.

Uzsākot zīdīšanu tu vari izjust nelielu diskomfortu, tomēr tas ir jādara pēc iespējas biežāk, jo krūts piens tiek sagremots ātrāk. Kad barošana ar krūti kļūst regulāra, tu varat arī atslaukt pienu, lai nepieciešamības gadījumā varētu palīdzēt pabarot mazuli arī tētis, ģimene vai draugi.

Sandras Lases zīdīšanas lekcija topošajiem vecākiem