Pareiza zīdīšana ir iemaņa, kuru apgūstam mācoties

31. Aug 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Zīdīšana ir prasme, kuru apgūstam tikai mācoties, tāpēc ir pavisam normāli, ja vaicā pēc padoma speciālistam, lai apgūtu pareizas zīdīšanas pozas un citus svarīgus knifiņus, kas bērniņa barošanu padarīs vieglāku, ērtāku un veiksmīgāku.

Kā norāda zīdīšanas konsultante Sandra Lase, ir svarīgi atcerēties, ka zīdīšana ir iemaņa, kuru mācāmies. “Šķiet, ka tas ir dabīgs process, bet tajā pašā laikā bieži tas neizdodas tāpēc, ka mēs tikai mācāmies. Tāpēc pirmie soļi var būt grūtāki, bet nevajag kautrēties vērsties pie speciālistiem, kuri atbalstīs un sniegs padomu, lai pirmie soļi nebūtu tik grūti, un zīdīšana pēc iespējas ātrāk izdotos,” iedrošina Sandra Lase.

Viņa norāda, ka sāpīga zīdīšana nozīmē to, ka bērns nepareizi satver krūts galu, tāpēc tas pēc iespējas ātrāk jālabo, jo tad, ja krūts gali ir satraumēti, tie var saplaisāt līdz pat asinīm. Šādā gadījumā zīdīšana uz laiku, kamēr krūtis sadziedē, ir jāpārtrauc. “Ja bērns nepareizi ņem krūti, tas pats no sevis nepāries, un neglābs arī nekādas ziedes, kamēr neizlabos satvērienu,” teic speciāliste.

Nepareizam satvērienam var būt dažādi iemesli, taču visbiežāk tā ir nepareiza bērna pozicionēšana pie krūts, kad mazulis nespēj atvērt pietiekami plati mutīti, lai satvertu ne tikai pašu krūts galu, bet arī areola zonu. Tiesa, nepareizam satvērienam var būt arī citi iemesli, piemēram, zemmēles saitīte vai tonuss, kā dēļ bērns nespēj to pareizi izdarīt.

Gadījumā, ja zīdīšanas procesā ir traumēti krūts gali, uz tiem parādās kreveles, labākais dziedējošais krēms šādā gadījumā ir lanolīns. Tas pārklāj krūts galu ar aizsargslāni, kas neļauj ādai zaudēt tās dabīgo mitrumu, kā arī vienlaikus ļauj tai elpot. Tādējādi neveidojas krevele un krūts gals ātrāk sadzīst. 

Sandra Lase teic, ka krūtīm, uzsākot zīdīt mazuli, ļoti veselīgas ir arī gaisa peldes, kā arī ieteicams pēc zīdīšanas uz krūts galiem uzsmērēt lāsīti piena, atstājot to nožūt.

Multi-Mam Compresses - intensīva krūtsgalu ārstēšana zīdošām mātēm

  • Tiešā veidā mazina krūtsgalu sāpes
  • Novērš infekcijas (mastīta) veidošanos
  • Atbalsta dabīgo dzīšanas procesu
  • Gēls ir dabīgs, drošs un nekaitīgs norīšanas gadījumā

Multi-Mam Balm - augu krūtsgalu aprūpe zīdošām mātēm

  • Aizsargā krūtsgalus pirms un pēc barošanas ar krūti
  • Novērš plaisāšanu un padara ādu mīkstu, lokanu un veselīgu
  • Uz augiem bāzēta alternatīva lanolīnam
  • Viegli uzklājams