Kā tiek ņemtas cilmes šūnas? Mūsu pieredze!

Kā tiek ņemtas cilmes šūnas? Mūsu pieredze!

28. Apr 2018, 16:32 Melānija Melānija

Heii! 

Kā jau solīju, tad pastāstīšu par to, kā tad bija ņemt šīs cilmes šūnas. 

No savas īpašās dienas atceros vien to, kā  vīrs sazvanījās ar cilmes šūnu banku. Bet es  pa šo laiku  mašīnā ieliku kasti kuru bija nepieciešams ņemt līdzi uz slimnīcu.  Istabiņā, jeb stacionārā šī kaste visu laiku stāvēja mūsu acu priekšā. Cik es zinu, tad parasti kāds no personāla šo kasti paņem pie sevis un tā tiek atnesta vien tikai tad kad norit dzemdības. Bet tā kā mēs atradāmies Mājdzemdību stacionārā, tad tā tika atstāta pie mums. Tuvojoties brīdim, kad satiku savu mazulīti, vecmāte šo kasti pamazām sāka krāmēt ārā un salika visu acu priekšā.  Katrā ziņā vis šis process bija diezgan interesants. Vismaz vērojot no malas. Bet nu īpaši daudz neatceros, jo par to pat nedomāju. Šī laikam tiešām dzemdībās ir vismazākā bēda. Un pareizi jau saka, ka mums kā topošajiem vecākiem šajā īpašajā mirklī nav par to jādomā, jo par to rūpējas personāls. 

Man pašai ļoti interesēja, kā viņas tiek ņemtas. No kurienes un kā? Es pat to ļoti vēlētos redzēt. Iespējams, ka tas nav nekas patīkams, bet vienalga tas ir interesanti.  Kopš brīža, kad man uz krūtīm uzlika mazo Kārlēnu, es diezgan maz vairs domāju par to, kā pagāja dzemdības un uzreiz aizmirsu par piedzīvotajām sāpēm. Kārlis uz krūtīm gulēja gandrīz kā stundu. Pa šo laiku vecmāte Elita un daktere Jolanta ļoti cītīgi čubinājās ap nabas saiti, ap mani un mazulīti. . Es nezinu kas un kā tur notika, bet atceros, ka vecmāte noteica vien to, ka neizdevās īpaši daudz šo asins paraugu paņemt. Es gan ļoti ceru, ka ar šo mazumiņu pietiks un tās varēs saglabāt.  Ar lielu nepacietību gaidu rezultātus. Vēl jau kāds mazs laiciņš ir jāgaida, bet mums  tas ir ļoti svarīgi. 

Process kā tas notika ir pavisam vienkāršs.  Uzreiz pēc dzemdībām nabassaite tika nogriezta atbilstoši ierastajai praksei. Nākamā darbība kuru veic vecmāte vai daktere paņem nabassaites asinis un / vai audu paraugu no nabassaites. Šī procedūra tiešām ilgst mazāk, kā 10 minūtes. Tā ir pavisam nesāpīga, neinvazīva, bez nekāda riska māmiņai un mazulim. Tas tiešām bija ātri un vienkārši.  Un es to nepamanīju. Tik cik čubināšanos. Kad mazulis jau gulēja man blakus gultā un saldi čučēja, vecmāte vēl pienāca pie manis un paņēma mātes asins paraugu.  Pēc tam par šo kasti pilnīgi  aizmirsu, bet par to tālāk jau rūpējās vecmāte, kura sazvanās ar banku un ar kurjera palīdzību nogādā paraugu uz laboratoriju.

Tieši tik vienkārši un ātri tas notika!

 

 20180428162601-24647.jpg

Paldies Future Health biobakai par pirmo plediņu mazulim. Tas mums tiešām ir ļoti mīļš jau no pirmās dienas. Bez tā mēs neizejam no mājas. Nemaz nebrīnos, ka mazajam Kārlītim tā būs mīļākā sedziņa. 

20180428162908-42452.jpg

Melānija Melānija 29. Apr 2018, 10:32 Softix

Sveika. 😀
Es daļēji Tev varu piekrist. Arī mēs ļoti ilgi domājām par šo cilmes šūnu paņemšanu un saglabāšanu. Jau no paša grūtniecības sākuma domājām, meklējām, bet tikai 2 nedēļas pirms dzemdībām mēs noslēdzām ar šo banku līgumu.
Es noteikti neesmu vīlusies. Ļoti daudzi mūs mēģināja atrunāt, daudziem nepatika. Arī speciālistiem jautājām.
Pozitīvi ir tas, ka medicīna attīstās. Un mēs tikai priecāsimies, ja netiks šīs šūnas izmantotas mūsu mazulim. Un varēsim ziedot tās medicīnai. Bet ja ir iespēja kaut vai mazliet nodrošināt bērniņam nākotni, tad mēs to noteikti darīsim!

Melānija Melānija 29. Apr 2018, 10:23 Mamm.mamm

Sveika. 😀
Šis ir Jūrmalas slimnīcā -
http://jurmalasslimnica.lv/lv/teksta-sadala-pakalpojumi-link/majdzemdibu-stacionars/

Principā ir tā, ka Tu atrodies un jūties kā mājās, Tev ir pašai sava ginekoloģe un daktere, kas Tev visu dzemdību procesu ir blakus. Tev nav jādodas uz dzemdību zāli un tad uz palātu. Esi kopā ar savu otru pusīti. Tev tiek pilnīgi viss nodrošināts. 😀

28. Apr 2018, 19:23

Atvainojiet - ne pa tēmu, bet man ļoti interesē: ko nozīmē Mājdzemdību stacionārs un kur tāds atrodas? Kādi ir nosacījumi un vecmātes?