Ieteikumi, kā izvēlēties savam mazulim piemērotu pudelīti

Ieteikumi, kā izvēlēties savam mazulim piemērotu pudelīti

31. Jan 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ja mamma nespēj savu mazuli barot dabiskā veidā vai ar mammas pienu vien nepietiek un ir nepieciešama piebarošana, neizbēgams pirkums ir pudelīte. To piedāvājums ir liels. Kā izvēlēties vispiemērotāko?

Piesakies produktu testiem, rakstot produktutesti@maminuklubs.lv un uzrakstot, kuru pudelīti vēlies testēt, kāds ir mazuļa vecums, tuvāko OMNIVA adresi un tālruņa numuru

Sazināsimies ar tiem, kurus izvēlēsimies testiem

Pēc 7 darba dienām Tev jāiesūta rakstiska atsauksme 1/2 A4 lapas izmērā ar vismaz 2 fotogrāfijām maminuklubs.lv

Piedāvājam testiem šādas pudelītes, par kurām lasi zemāk:

  • Plats kakliņš 150ml
  • Šaurs kakliņš 120ml
  • Pudelīte priekšlaicīgi dzimušiem zīdaiņiem
  • Plata kakliņa pudelīte no 6 mēnešiem
  • Šaura kakliņa pudelīte no 6 mēnešiem

 

Mazuli bieži moka kolikas. Vai no tām iespējams izvairīties, izvēloties piemērotu pudelīti?

Zīdaiņa gremošanas sistēma vēl nav pilnībā izveidojusies. Zarnu traktā vēl nav pietiekami daudz labo baktēriju, kuras palīdzētu sagremot pārtiku. Mazuļa zarnu trakts tikai pamazām mācās strādāt. Gremošanas procesu apgrūtina arī tas, ja zīdainis kopā ar pienu norij arī daudz gaisa. Sākas tā saucamās kolikas – kuņģa un zarnu trakta spazmas. Gaiss var izraisīt vēdersāpes, bērns var biežāk atgrūst ēdienu, sliktāk uzņemt atsevišķas barības vielas. Tādā gadījumā mēs ieteiktu neļaut zīdainim izbadēties, lai viņš nerītu pieniņu ātri un aizgūtnēm. Pudelīšu sarakstā atradīsiet vienu unikālu produktu – Dr. Brown’s pudelīti ar patentētu iekšējo gaisa cirkulācijas sistēmu. Sagāžot pudelīti, gaisa cirkulācijas caurulīte pudelītes iekšpusē gaisu no knupīša novada uz augšu, un tas nenonāk bērna kuņģī. Šāda pudelīte tiek rekomendēta arī bērniem ar refluksa problēmām.

Pēc kādiem kritērijiem tās izvēlēties?

Ir divu veidu DR. BROWN’S pudelītes – ar šauru un platu kakliņu. Pudelītes ar platu kakliņu tiek rekomendētas zīdaiņiem, kuri tiek baroti dabiski, ja mammai reizēm nākas iziet un mazuli atstāt auklei vai tuviniekiem, kuri to pabaro no pudelītes. Plats knupītis ir līdzīgāks mātes krūts anatomijai, tāpēc mazulis, kas tiek barots no šādas pudelītes, neatradināsies zīst krūti. Piens no tās tek līdzīgi kā no mātes krūts. Platāka pudelīte ieteicama arī tādā gadījumā, ja ar mammas pienu vien nepietiek un mazulis slikti pieņemas svarā. Tad pēc barošanas ar krūti mazulim var piedāvāt piena maisījumu tieši no šādas pudelītes.

Ja mazulis tiek barots tikai mākslīgi un mammas krūti nezīž nemaz, vairāk piemērota ir šaura pudelīte ar šaurāku knupīti. Mazulim no tādas būs vieglāk ēst, un viņš ātrāk paēdīs.

Kāda vecuma zīdaiņiem paredzētas DR. BROWN’S pudelītes?

Tās paredzētas zīdaiņiem no dzimšanas līdz tam brīdim, kamēr pudelīte ir nepieciešama. Kad mazulis ir paaudzies un kolikas vairs nemoka, gaisa cirkulācijas sistēmu no pudelītes var izņemt.

Kādas pudelītes lietot priekšlaicīgi dzimušiem zīdaiņiem?

Ir pieejamas speciālas DR. BROWN’S pudelītes un knupīši priekšlaicīgi dzimušiem zīdaiņiem. Priekšlaicīgi dzimušu zīdaiņu gremošanas sistēma ir īpaši jutīga, viņi biežāk atgrūž ēdienu, viņus nomoka vēderiņa pūšanās un kolikas. Šiem jaundzimušajiem ir īpaši nepatīkami kopā ar pieniņu norīt arī gaisu. Šo problēmu iespējams atrisināt, izvēloties priekšlaicīgi dzimušam zīdainim piemērotu pudelīti un jo īpaši knupīti. Šie knupīši nodrošina mazu plūsmu, lai pieniņš tecētu ļoti lēni, un mazulis neaizrītos.

Pārejas pudelīte.

Vienkāršs veids, kā pāriet no pudelītes pie krūzītes, izmantojot pudelīti, ko zīdainis labi pazīst. Pārejas pudelītei ir silikona snīpītis, kas ir identisks mācību krūzītes, kura paredzēta lietošanai no 6 mēnešu vecuma, snīpītim. Komplektā iekļauts knupītis no 6 līdz 9 mēnešu vecumam un silikona snīpītis.

DR. BROWN’S produktus varat iegādāties:

www.herba.lv, MINIKID, BABYSTORE, BENU, EUROAPTIEKA.