Dažādās krūts zīdīšanas pieredzes. Mammu stāstu 6. daļa

Dažādās krūts zīdīšanas pieredzes. Mammu stāstu 6. daļa

20. Aug 2021, 06:13 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lai arī cik ļoti gatavotos mazuļa nākšanai pasaulē, visu nekad nevar 100% paredzēt. Tāpat ir ar bērniņa zīdīšanu.

Kamēr vienai māmiņai bērniņa barošana ar krūti izdodas bez aizķeršanās, citai nākas pacīnīties par piena daudzumu vai piesaistīt konsultanta palīdzību, kas ieteiks labākās zīdīšanas pozas, lai mazulītim un māmiņai būtu vieglāk.

Lai parādītu, ka pieredzes var būt dažādas, Māmiņu Klubs apkopojis dažādas krūts zīdīšanas pieredzes, starp kurām, iespējams, saskatīsi arī kādu savam stāstam līdzīgu.

***

Esmu 2 fantastisku puiku mamma. Ar vecāko dēliņu, kuram jau ir 3 gadi mums gāja ļoti grūti. Mazais piedzima pirms laika, nebija attīstījies zīdīšanas reflekss un zīdīšana beidzās tā arī nesākusies. Mazais neņēmās svarā, un piens aiz stresa man vienkārši pazuda. Vēl aizvien šo rakstot asaras sariešas acīs. Kad sākām plānot nākošo bērniņu, vīram noteicu, ka ar šo es cīnīšos un barošu pati, lai vai kas - ņemšu palīgus, darīšu VISU, lai varētu izbaudīt to, ko nevarēju ar pirmo dēlu. Mazais piedzima 2 dienas pirms noliktā datuma, mazāks par lielo brāli, bet žiperīgs un ēdelīgs! 26.08 mazais ēdelīgsis pupiņ’ bērns svinēs savu gadiņu, un gadu man ir bijusi tā iespēja- barot viņu pašai, izjūtot saikni un siltumu. Tā nu jau gandrīz gadu esam viens otram, katra zīdīšanas reize ir kā dāvana! Ikreiz, kad saku - “ viss, beigšu zīdīt”, atminos savus vārdus vīram pirms plānojām bērniņu. Paldies maniem abiem fantastiskajiem puišiem par tik dažādo zīdīšanas pieredzi un mācību.

/Lelde/

***

Pēc tā, ka grūtniecības laikā biju sabiedēta, cik tas ir grūti, sāpīgi, arī gatavojos uz to trakāko. Bet man izdevās no pašas pirmās dienas, baroju jau 6.mēnesi un vēl neesmu sagaidījusi ne sastrēgumus, ne kādas sāpes. Nevaru un negribu iedomāties citādāk. Tikai vispozitīvākā pirmā krūtsbarošanas pieredze.

/Agnese/

***

Krūtsbarošanas sākums bija ļoti grūts un sāpīgs. Pirmos divus mēnešus mocījos stindzinošās sāpēs, katra barošana bija kā zobu sāpes, izraudāju asaru jūru. Biju gatava dienā reizes piecas padoties, bet kaut kas iekšā man teica “nē, tu to vari!”. Meklēju iemeslus sāpēm, raudāju, mocījos un reizē cīnījos. Palīgā nāca zīdīšanas konsultantes, vecmāte, meklējām iemeslus sāpēm, kas mani pavadīja visu zīdīšanas laiku, 8 reizes dienā, 2-4 reizes naktī, kamēr mazais bija pie krūts, bet tā arī iemeslu neatradām, līdz kādā dienā sāpes vienkārši pazuda. Mazajam nu jau ir 7,5 mēneši, aug liels un ražens un joprojām mīl 5-6 reizes dienā uzēst gardo pieniņu.

/Laura/

 

Philips Avent - Tavs atbalsts krūts ēdināšanā

Philips Avent manuālais piena sūknis ir māmiņām ērts un viegli izmantojams. Natural Motion tehnoloģija imitē mazuļa zīšanu un stimulē krūti, palīdzot pienam ātrāk plūst. Brīvi pielāgojiet sūknēšanas ritmu savām vajadzībām un piena plūsmai. Piemērots teju jebkurai sievietei.