Dažādās krūts zīdīšanas pieredzes. Mammu stāstu 4. daļa

Dažādās krūts zīdīšanas pieredzes. Mammu stāstu 4. daļa

16. Aug 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lai arī cik ļoti gatavotos mazuļa nākšanai pasaulē, visu nekad nevar 100% paredzēt. Tāpat ir ar bērniņa zīdīšanu.

Kamēr vienai māmiņai bērniņa barošana ar krūti izdodas bez aizķeršanās, citai nākas pacīnīties par piena daudzumu vai piesaistīt konsultanta palīdzību, kas ieteiks labākās zīdīšanas pozas, lai mazulītim un māmiņai būtu vieglāk.

Lai parādītu, ka pieredzes var būt dažādas, Māmiņu Klubs apkopojis dažādas krūts zīdīšanas pieredzes, starp kurām, iespējams, saskatīsi arī kādu savam stāstam līdzīgu.

***

Pirmais bērniņš man pasaulē nāca 2016.gadā ar akūtu ķeizaru, un pieniņš veidojās ļoti pamazām, taču neatlaidīgi mēģinājām un viss sanāca. Bija gan asiņojoši krūts gali, gan jāatslauc pieniņš, bet bērns kategoriski atteicās dzert no pudeles. Tā mēs "pupojāmies" līdz dēla viena gada vecumam.

Meitiņa piedzima 2016.gadā dabīgās dzemdībās un krūtsbarošana sanāca uzreiz. Protams, krūtīm bija jāpierod un arī sāka veidojies plaisiņas, un bija sāpīgi, taču palīdzēja kompreses un Purelan ziede. Arī meitiņa no pudelītes atteicās dzert un mūsu krūtsbarošana ilga līdz meitas 1 gada un 7mēnešu vecumam.

Novēlu katrai jaunajai māmiņai atrast to savu pareizo veidu, kā turpināt barot par spīti neveiksmēm, jo, manuprāt, daudzas mammas it kā cenšās, taču ātri padodās.

/Inga/

***

Kad mazais piedzima, sākumā neēda no krūts, tad baroju ar maisījumu, bet trešajā naktī slimnīcā mazais dikti raudāja un ar krūts uzgali iedevu ēst no krūts. Tā mēs sākām ēst un nobaroju mazo līdz 7 mēnešiem, jo pats atteicās no krūts. Pa retais reizei tikai naktīs paēda. Tagad 8 mēneši un vispār vairs neprasa krūti, jo ēd biezeņus un iedodu arī piena maisījumu.

/Terēze/

***

Kopumā, atskatoties uz pagājušo, varu teikt, ka grūti bija tikai sākumā, kamēr dēliņš iemācījās pareizi satvert un zīst. Pēc tam viss gāja raiti un labi, ērti un tik noderīgi bērniņam. Šobrīd dēliņam būs jau 2 gadiņi. Vēl krūtsbaroša notiek vakarā pirms gulētiešanas. Laikam esmu no tām, kurām krūtsbarošana bija viegla un skaista.

/Inese/

***

Esmu mamma nu jau 1,6 gadu vecam puikam. Pirmais bērns, pirmā pieredze. Iesākums nebija visai foršs.... No dzimšanas bērns atteicās ņemt pupu, pat nemeklēja. Lai saglabātu pieniņu, bija jāņem talkā piena sūknis. No sākuma likās, ka nebūs uz ilgu laiku, bija nopirkts manuālais, bet pēc dažām nedēļām, kad roku vairs nevarēju pakustēt, bija nopirkts elektriskais. Tā ilga ap 2 mēnešiem, kad bērns beidzot saka meklēt un ņemt pupu. Vairākas reizes bija doma, ka to visu jāatmet un jāņem maisījumu, bet nu viss izdevies, kaut arī to atminos kā šausmu sapni... Nu jau 1.6 gads un krūts barošanu turpinu. Domāju, ka veiksmīgi uzsākot bērnudārza gaitas būs jābeidz. Bet pagaidām baudu mīļās sirds siltumu blakus. Esmu pārliecināta, ka krūts bērni ir daudz mierīgāki un nolikt tos gulēt ir daudz vieglāk, bet, protams, bez nakts pamošanās reizēm neiztiek.
Novēlu visām jaunām māmiņām veiksmīgu krūts barošanu, lai varētu šo procesu no sirds izbaudīt.

/Svetlana/

Philips Avent - Tavs atbalsts krūts ēdināšanā

Philips Avent manuālais piena sūknis ir māmiņām ērts un viegli izmantojams. Natural Motion tehnoloģija imitē mazuļa zīšanu un stimulē krūti, palīdzot pienam ātrāk plūst. Brīvi pielāgojiet sūknēšanas ritmu savām vajadzībām un piena plūsmai. Piemērots teju jebkurai sievietei.