Bērnu pārvadājot autokrēsliņā, ziemas apģērbu nav ieteicams vilkt

21. Jan 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jau dodoties mājup no dzemdību iestādes, drošam braucienam mazulim ir vajadzīgs autokrēsliņš. Arī turpmākajos pārbraucienos tas būs ļoti svarīgs, lai braucieni bērnam būtu droši un ērti. Kam pievērst uzmanību, izvēloties autokrēsliņu? Konsultē Rimi Bērniem kustības un stājas eksperte Jekaterina Bovtramoviča.

Izvēloties autokrēsliņu, pievērs uzmanību, lai tas atbilstu bērna augumam, svaram un arī vecumam. Tas nozīmē, ka bērna galva nedrīkst iziet ārpus krēsliņa robežām, krēsls nedrīkst būt par šauru un bērnam tajā jājūtas ērti, lai brauciena laikā varētu arī netraucēti gulēt. Jekaterina Bovtramoviča uzsver, ka ieteicamāk izvēlēties krēsliņu ar platām un mīkstām drošības jostām, lai tās bērnu nespiestu, tāpat arī krēslam jābūt speciāliem galvas balstiem – spilventiņiem, kas noturēs mazuļa galviņu. Ņemot vērā, ka krēsliņa izvēlē ļoti liela nozīme ir drošībai, svarīgi izvēlēties autokrēslu, kas sertificēts atbilstoši Eiropas Savienības normatīviem.

Gatavojoties braucienam kopā ar mazuli, autokrēsliņu ieteicams turēt mājoklī, nevis aukstumā automašīnā, lai krēsliņš nebūtu auksts, kad mazulītis tajā tiek iesēdināts. Tas svarīgi, jo ieteicams bērnu autokrēsliņā pārvadāt bez ziemas apģērba, jo tas var traucēt drošai pārvadāšanai. Ziemas kombinezona vietā bērnam brauciena laikā velc mugurā termoveļu, vai arī uzsedz siltu sedziņu, jo atceries, ka mašīnā, tiklīdz tā būs uzsilusi, gaiss būs silts. Ja brauciens paredzēts garāks, noteikti ieturiet pauzes, lai bērns to laikā varētu atpūsties un izkustēties.

Atceries, ka autokrēsliņš ir paredzēts tikai bērna transportēšanai!