Atbild neonatoloģe, pediatre: Vai jaundzimušajam var dot fenheļa tēju?

Atbild neonatoloģe, pediatre: Vai jaundzimušajam var dot fenheļa tēju?

25. Sep 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bērniņa nākšana pasaulē ir notikums, kas maina visu līdzšinējo dzīves kārtību. Vienlaikus mazuļa piedzimšana jaunajiem vecākiem nes līdzi arī daudz jautājumu, jo sevišķi tad, ja ģimene sagaidījusi pirmo bērniņu. Viss ir jauns, nezināms, tāpēc jo vairāk ir vēlme rast atbildes uz jautājumiem, kas satrauc.

Uz topošo un jauno vecāku jautājumiem atbild Jūrmalas slimnīcas Dzemdību nodaļas ārste, neonatoloģe, pediatre un zīdīšanas konsultante dr. Jeļena Liepa.

JAUTĀJUMS: Vai jaundzimušajam (4nedēļas) var dot fenheļa tēju pa 1 tējkarotei 3 reizes dienā, lai palīdzētu cīņā ar vēderu?

ATBILDE: Ir vērsts iedziļināties un saprast vēdera sāpju iemeslu. Tad varēs piemeklēt specifisku ārstēšanu. Fenheļa tēja lietošana jaundzimušajiem ir tradīcija, bet jaundzimušo medicīnā tās efekts nav pierādīts.

Iespējams, arī tev ir kāds aktuāls jautājums, uz kuru vēlies saņemt atbildi no zinoša speciālista, lai rastu sirdsmieru?

Izmanto Māmiņu Kluba sniegto iespēju – uzdot jautājumu Jūrmalas slimnīcas Dzemdību nodaļas ārstei, neonatoloģei, pediatrei un zīdīšanas konsultantei dr. Jeļenai Liepai.

 

Ārste atbildēs uz jautājumiem par:

  • Jaundzimušā veselību un aprūpi pēc dzemdībām un pirmajās dzīves dienās;
  • Bērniņa kopšanu;
  • Mazuļa labsajūtas veicināšanu;
  • Zīdīšanu;
  • Miega režīmu;
  • Un citiem jautājumiem, kas aktuāli jaunajiem vecākiem par mazuļa pirmajām dzīves nedēļām.

 

Lai saņemtu atbildi uz savu jautājumu, raksti to tepat komentāros!