Annas dzemdību stāsts

Annas dzemdību stāsts

06. Jan 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Viss sākās ar to, ka mūsu ģimenē pieteicās trešais bērniņš. Dēliņam vajadzēja nākt pasaulē 2021.gada 8.maijā, bet ar dzemdību ierosināšanu ieradās pasaulē 10. aprīlī.

Pati grūtniecība noritēja ārsta ginekologa uzraudzībā, jo biju augsta riska grūtniece ar augstu asinsspiedienu un grūtnieču diabētu. Bieži gulēju slimnīcā, lai glābtu savu vēl nedzimušo dēliņu.  

Divus mēnešus pirms noteiktā dzemdību datuma nokļuvu slimnīcā, kur nogulēju 2 nedēļas zem sistēmām un ārstu uzraudzībā.  Tad tajā laikā biju grūtniecības 32. nedēļā.  Ja būtu bijis nepieciešams, tad būtu dzemdības ierosinātas 32. nedēļā.  Bet ārsti darīja visu, lai vismaz iznēsāt līdz 37.grūtniecības nedēļai. 

Bet nebija lemts manas veselības dēļ. Tā nu es 9. aprīlī ierados slimnīcā uz dzemdību ierosināšanu.  Ierosināšana ilga vairāk kā 24 stundas, jo sāpes nesākās.  Tad pienāca 10. aprīļa rīts un draudzene ieteica taisīt pietupienus 10x ik pēc stundas, jo tas stimulējot dzemdības. Tā arī darīju, un ap pusdienas laiku sākās mazas sāpes. Tas aptuveni bija līdz pulksten 16:00, kad sākās arvien stiprākas un stiprākas sāpes. Līdz atnāca ginekologs un teica ka ir 2 cm atvērums, bet vēl uz dzemdību nodaļu negāju.  Pēc aptuveni stundas noplūda augļūdeņi un sāpes bija ļoti lielas. Ap 18:00  atnāca ginekologs un teica ka ir 4 cm atvērums un gājām uz dzemdību nodaļu. Arī vīrs piedalījās dzemdības. Dzemdību nodaļā un dzemdību zālē notika viss strauji. 

Dēls pārbaudīja visu personālu veiklību un ātrumu, jo knapi, knapi tiku uz dzemdību krēsla.  Ginekoloģe turēja, lai, man ejot uz dzemdību krēslu, dēliņš nepiedzimtu. Tikko kā biju jau uz dzemdību krēsla, tā dēliņš bija klāt pulkstens 19:10. Dēliņš bija maziņš 49 cm un 2kg 460g smags.

Pirmās 24 stundas bija grūtas, jo bijām jaundzimušo intensīvajā nodaļā pie elpošanas aparātiem. Bet viņš bija tik spēcīgs un liels cīnītājs man. Jau pēc 5 dienām varēja dēliņš būt kopā ar mani palātā, bet tomēr jaundzimušo intensīvajā nodaļā.  Pēc 10 dienām mēs tikām mājās. 

Šobrīd dēliņam ir jau 1 gads un 9 mēneši.  Un ir liels malacis un dzīvespriecīgs.  

Dzemdību stāsta autores vārds ir izdomāts.

DALIES AR SAVU DZEMDĪBU STĀSTU ARĪ TU!

Kā pievienot SAVU DZEMDĪBU STĀSTU?

  1. Spied podziņu pie sava profila "PIEVIENOT RAKSTU"
  2. Izvēlies rubriku "Jaundzimušais" un atslēgvārdus "Dzemdību-stāsti", "Konkursi"
  3. Pievieno savu stāstu
  4. Kad viss izdarīts, spied SAGLABĀT, un stāsts pēc dažām minūtēm nokļūs portālā.

Savu stāstu vari iesūtīt arī anonīmi, sūtot to uz indra@maminuklubs.lv

 

Starp visiem iesūtītajiem stāstiem 31. janvārī izlozēsim vienu, kura autorei dāvāsim mīļu dāvanu

Mazuļa dienasgrāmatu 

"mazulim pa pēdām"

Pieraksti sava mazā tik nozīmīgos dzīves mirkļus vienuviet ar "mazulim pa pēdām" dienasgrāmatu.

Mazuļa dienasgrāmata izceļas ar lielisku saturu, kas ir paredzēts no dzimšanas līdz mazā 7 gadu vecumam, bet ar to tas nebeidzas ik gadu ar savu mazo vari izspēlēt intervijas un uzzināt viņam tajā brīdī tik aktuālas lietas. Piemēram, ko viņam patīk vislabāk darīt ar mammu, kas būs, kad izaugs liels, spilgtākā atmiņa no aizvadītā gada un citas aktuālas lietas bērna dzīvē.

WWW.MAZULIMPAPEDAM.LV