8 apsvērumi, izvēloties ratiņus

8 apsvērumi, izvēloties ratiņus

06. Feb 2010, 23:59 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pirms iegādājies ratiņus savam mazulim, iesakām apsvērt vairākus faktorus!

 

Tavs pašreizējais dzīves stils

 

Kādam mērķim rati tiks iegādāti- garām pastaigām vai īsiem pārbraucieniem? Vai Tavs dzīvesveids iekļauj skriešanu un vingrošanu? Tad iesakām izvēlēties stabilus četrriteņu ratus, kas ir stabilāki. Ja Tu daudz ceļo ar automašīnu, izvēlies ratus, kuriem uz rāmja var uzlikt autosēdeklīti no 0-13 kg.

 

Ģimenes locekļu skaits

 

Vai tuvākā laikā plāno vēl kādus mazuļus? Ja plāno jau pavisam drīz tikt pie vēl viena bēbīša, pievērs uzmanību materiālam un multifunkcionāliem ratiņiem. Šāds ieguldījums atmaksāsies!

 

Saliekšanas un atliekšanas sistēma

 

Ratiem vajadzētu būt viegli saliekamiem, lai Tu ietaupītu laiku un nodrošinātu bēbītim drošību.

 

Konstrukcijas materiāls

 

Arī ratiņu izgatavošanas materiāls ir būtisks apsvērums. Ratiņi var būt ražoti no vieglā tērauda, plastmasas, alumīnija vai šo materiālu sajaukumiem. Vieglākai lietošanai iesakām izvēlēties vieglāko ratiņus, jo Tev rati būs jāizmanto arī tad, kad bēbītim būs 10 kg un tas nebūs ļoti viegli.

 

Ratiņu audums

 

Ratiņu audumam ir jābūt viegli kopjamam, noņemamam, lai varētu izmazgāt. Jāizvēlas pēc iespējas dabiskāks materiāls, lai rati „elpotu”, kā arī jāpievērš uzmanību, lai audums viegli neizbalētu saulē.

 

Bremžu sistēma

 

Lai izvairītos no neparedzētiem negadījumiem, ratiem jābūt efektīvai bremžu sistēmai. Bremzēm jābūt pietiekami spēcīgām, lai izturētu spiedienu un pēkšņus grūdienus.

 

Kulbas lielums

 

Kulbai jābūt tik lielai, lai mazulim ieguldītu tur bez aizķeršanās. Mazuļi mēnesī vidēji izaug par 2cm un ratu kulba vajadzīga vismaz līdz 6 mēnešu vecumam. Ja 6 mēneši „iekrīt” ziemā, tad vēl ilgāk. Tā kā parēķini, cik liela kulba būs vajadzīga Tavam bēbītim.

 

Vadāmība

 

Cik vien iespējams, meklē ratiņus, kas būtu viegli vadāmi un salokāmi.

 

Kādiem vēl, pēc Tavām, domām jābūt ratiem? 

 

Māmiņu Klubs

Ambera_2012/ Jelgavas MK Ambera_2012/ Jelgavas MK 06. Oct 2012, 15:13

Es jau izvēlējos šādus ratiņus.

11. May 2010, 12:50

Lielākais b\\erns jau palīdz vecākiem 😀 Malači😀🌷