Vai kāju tūska rodas augļūdeņu daudzuma dēļ?

Vai kāju tūska rodas augļūdeņu daudzuma dēļ?

30. Sep 2019, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

„Esmu grūtniecības 2.trimestrī. Man par 10 kilogramiem pieaudzis svars un ir pietūkušas kājas un pirksti. Pazīstamas māmiņas stāsta, ka iespējams, man ir pārāk daudz augļūdeņu. Vai tas varētu būt tūkuma cēlonis,” vaicā kāda topošā māmiņa.

Konsultē vecmāte Mārīte Inzule.  

Vecmāte stāsta, ka to, vai augļūdeņu ir par daudz vai par maz, vērtē ultrasonogrāfiskās izmeklēšanas laikā, bet to daudzums nekādi neietekmē tūskas veidošanos!

„Nepastāv šāda saistība, ka tad, ja grūtniecei ir vairāk augļūdeņu, viņai pastiprināti tūkst kājas!

Tomēr tas nav labi, tādēļ šai grūtniecei iesaku doties pie sava ginekologa, kurš pārbaudīs nieru funkcijas un analīžu rezultātus. Tāpat ārsta kompetencē ir izskaidrot gan to, kādi ir kāju tūkšanas iemesli, gan to, kā šajā konkrētajā gadījumā rīkoties.

Tad, ja topošo māmiņu satrauc augļūdeņu daudzums, arī to, veicot ultrasonogrāfisko izmeklējumu, precīzi varēs pateikt viņas ārsts un tad, ja būs nepieciešams, viņš ieteiks kādu terapiju.

Papildus tam, ko šajā situācijā ieteiks ginekologs, grūtniece pati sev var palīdzēt, pēc iespējas daudz kustoties. Viņas kājām ir vajadzīgas kustības un dienas laikā topošajai māmiņai būtu jānostaigā vismaz trīs kilometrus! Tad, ja viņa to ievēros, jau pēc laika jutīs, ka tūska mazinās,” pārliecināta Mārīte Inzule.

Vecmāte uzsver, ka svars, kuru veido ne tikai augļūdeņi, bet arī dzemde un bērniņš, kurš svarā pieņemas arvien vairāk, palielinoties grūtniecības laikam vēl pieaugs, tādēļ regulāras kustības ir ļoti nepieciešamas!

Māmiņu Klubs

Vai tu dienas laikā staigā pietiekami daudz? 

Mamm.mamm Mamm.mamm 18. Sep 2018, 12:24

Man ginekologs skaidroja, ka tūska saistīta ar sāls patēriņu (tātad, nieru darbība, uzņemtā ūdens daudzums un pārtikas sastāvs, sāļu daudzums tajā). Par fiziskajām aktivitātēm neko neteica.
Man tūskas nav, lai arī ļoti nelabprāt un reti sportoju, staigājos. Jā, daru mājas darbiņus, kas iekļauj dažādu kustēšanos.