Tiekam pie mazuļa: Santas stāsts

Tiekam pie mazuļa: Santas stāsts

21. Dec 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Kluba rubrikā “Tiekam pie mazuļa” tu vari sekot līdzi Diānai un Andrim, kuri ar medicīniskās apaugļošanas palīdzību cenšas tikt pie mazuļa. Seko līdzi viņu stāstam un pieredzei gan Māmiņu Kluba portālā, gan arī Facebook lapā.

Diāna un Andris nav vienīgais pāris, kuram ir grūtības tikt pie mazuļa, tāpēc Māmiņu Klubs aicina ikvienu, kura ceļš līdz mazulim bijis sarežģītāks, ilgāks un grūtāks, dalīties arī ar savu stāstu, lai tie kalpotu citiem par iedvesmu un ticību tam, ka ikviena ģimene var tikt pie bērniņa.

Par savu ceļu līdz mazulītim, kas bijis gana līkumains, stāsta Santa.

Santai no iepriekšējā attiecībām jau bija divi dēli, taču kopā ar vīru nolēmuši, ka vēlas arī kopīgu bērniņu. Santas vīrs nāk no sešu bērnu ģimenes, tāpēc arī pats vēlas kuplu saimi.

Iepazīstoties ar savu tagadējo vīru, Santai jau bija 36 gadi, tāpēc, zinot, ka pēc 40 gadu vecuma vairs nevēlas dzemdēt, pēc nepilna gada kopā būšanas nolēmuši ilgāk vairs negaidīt, jo bioloģiskais pulkstenis turpina tikšķēt.

Lai tiktu pie mazuļa, Santa lietojusi gan multivitanīmus, gan devusies garās pastaigās, arī analīzes uzrādījušas labus rezultātus, tāpēc nav bijušu acīmredzamu iemeslu, lai nepieteiktos mazulītis, jo arī pārbaudēs pie ginekologa un sonogrāfijā konstatēts, ka viss ir kārtībā ar Santas veselību.

Kad aizkavējušās mēnešreizes, tests uzrādīja pozitīvu rezultātu. “Bijām priecīgi, taču pēc sešu nedēļu kavēšanās sākās asiņošana, un mēs zaudējām savu mazuli, ar kuru kopā bijām vien pāris nedēļas,” zaudējumu atceras Santa. Pāris nav padevies un turpinājis censties, un jau drīz vien Santai atkal aizkavējušās mēnešreizes. “Biju uz USG, mazulim bija precīzi 6 nedēļas. Dabūjām bildīti, kalām plānus par nākotni ar mazo, taču piecas dienas vēlāk sākās stipra asiņošana, kā rezultātā zaudējām mazuli. Pārdzīvojumi bija neaprakstāmi. Nesapratām, kāpēc tā notiek, jo ar manu veselību viss ir kārtībā,” par notikušo stāsta viņa, sakot, ka ginekoloģe vien noteikusi, ka daba izmet pataloģijas, un Covid-19 laikā labāk neplānot mazuli. Santa bijusi šokā par šādu teikumu, tomēr nolēmusi, ka, iespējams, nav lemts, tāpēc iegādājušies suni un nolēmuši par ģimenes pieaugumu vairs nerunāt, ja divas reizes nav izdevies.

Pēc spontānā aborta sagaidot nākamās mēnešreizes, Santa vien nodomājusi, ka, iespējams, vīram ir kādas veselības problēmas, kuru dēļ neizdodas tikt pie mazuļa. Pāris dzīvojis tālāk, bet nākamajā mēnesī Santa piefiksējusi, ka mēnešreizes iztrūkst. “Norakstīju uz to, ka esmu lietojusi antibiotikas apsaldētajam urīnpūslim, tomēr gāja nedēļas, bet mēnešreizes tā arī neatjaunojās,” stāsta Santa. Tā kā šajā laikā Santa vakcinējusies pret Covid-19, mēnešreižu kavēšanos viņa norakstījusi arī uz vakcīnas rēķina. Ar laiku Santa piefiksējusi rīta nelabumus, galvas reiboņus un miegainību, savukārt grūtniecības tests izrādījies pozitīvs. “Protams, bija bail sacerēties, lai mazuli atkal nepazaudētu, taču gāja laiks, un viss bija kārtībā,” saka topošā māmiņa. Šobrīd zem Santas sirds aug mazulītis. Viņa saka, ka ir pierādījies teiciens, ka tas, kurš neriskē, nedzer šampanieti, tāpēc nekad nedrīkst padoties. 

 

Ja arī jūs šobrīd cenšaties tikt pie bērniņa, dalies ar savu stāstu! Pastāsti, ko jūs esat izmēģinājuši, lai tiktu pie bērniņa, kāds ir jūsu ceļš, lai sagaidītu pasaulē savu brīnumiņu. Iespējams, arī jūs esat izvēlējušies izmēģināt medicīnisko apaugļošanu?

Dalīties ar savu stāstu vari Māmiņu Kluba portāla komentāros, gan Facebook un Instagram. Anonīmi savus stāstus vari sūtīt arī uz kristine@maminuklubs.lv. 

 

Ik mēnesi vienam no stāsta autoriem dāvināsim

Uztura bagātinātājus no

50 EUR vērtībā

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.