Tiekam pie mazuļa: Ināras stāsts

Tiekam pie mazuļa: Ināras stāsts

07. Oct 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Kluba rubrikā “Tiekam pie mazuļa” tu vari sekot līdzi Diānai un Andrim, kuri ar medicīniskās apaugļošanas palīdzību cenšas tikt pie mazuļa. Seko līdzi viņu stāstam un pieredzei gan Māmiņu Kluba portālā, gan arī Facebook lapā.

Diāna un Andris nav vienīgais pāris, kuram ir grūtības tikt pie mazuļa, tāpēc Māmiņu Klubs aicina ikvienu, kura ceļš līdz mazulim bijis sarežģītāks, ilgāks un grūtāks, dalīties arī ar savu stāstu, lai tie kalpotu citiem par iedvesmu un ticību tam, ka ikviena ģimene var tikt pie bērniņa.

Māmiņu Klubam savu stāstu par tikšanu pie bēbīša uzticēja Ināra.

Viņa stāsta, ka pirms četriem gadiem, kad tagadējais vīrs izteica bildinājumu, pāris arī nolēma sākt strādāt pie mazuļa. “Pēc kāda laika ar spēcīgām sāpēm vēderā aizbraucu uz slimnīcu, domājot, ka pie vainas apendicīts, taču, veicot visas pārbaudes un analīzes, konstatēja šķidruma uzkrāšanos vēdera dobumā, kas arī izraisīja sāpes, un HCG analīzes uzrādīja grūtniecību,” atceras Ināra. Viņai ārsts uzreiz teicis, lai nelolo lielas cerības, jo varētu būt ārpusdzemdes grūtniecība... Pēc 24 stundām veicot atkārtotu HCG testu, rādītāji kritās un bija skaidrs, ka ir spontānais aborts. 

Pēc kāda laika grūtniecības tests uzrādīja divas svītriņas, taču, diemžēl, HCG tests uzrādīja niecīgus skaitļus. “Cerības nebija lielas, bet tomēr,” saka Ināra. Ārste viņai izrakstījusi progesteronu. “Cerējām, ka mazais tomēr pieķersies, bet atkal nekā… Vēl pēc kāda laika izdevās trešo reizi, HCG auga, tāpēc šķita, ka viss būs labi, jo 8.nedēļā USG ieraudzīju mazulīša sirdspukstus. Šķita, ka šoreiz viss būs labi,” teic Ināra, atceroties notikušo. Tomēr jau pēc nedēļas, vizītes laikā skatoties monitorā, jaunās sievietes sirds pamira. Mazuļa sirsniņa bija apstājusies pukstēt. “Šķita, ka reizē ar viņa sirsniņu arī manējā,” stāsta Ināra. Viņa izplūda asarās, daktere mierināja, cik spēja, taču darīt vairs neko nevarēja.  Vīrs Ināru gaidīja pie slimnīcas, taču viņa nezināja, kā lai aiziet līdz mašīnai un pasaka par notikušo. Ināra: “Saņēmos un, valdot asaras, devos uz mašīnu. Iekāpu mašīnā un viss, ko spēju izdarīt, bija paskatīties uz vīru, izplūst asarās un pakratīt galvu, ka “viss”… Tas bija ļoti smagi mums abiem.” Nākamajā dienā Ināra devās uz slimnīcu veikt abortu, kas bija vēl smagāk. 

Pēc šīs reizes pāris nolēma veikt pilnu izmeklēšanu. “Mēs bijām visur, pie visiem ārstiem, uz dažādām procedūrām un izmeklējumiem, bet neko, kas 100% izskaidrotu, kāpēc tā notiek, neatrada,” stāsta par notikušo Ināra. Pēc kāda laika ārsts deva zaļo gaismu atkārtotam mēģinājumam, un jau pēc mēneša tests uzrādīja divas strīpiņas. Tā bija tik blāva, ka Inārai šķita, ka to izdomājusi savā galvā. Sieviete uzreiz devās uz laboratoriju nodot analīzes. HCG uzrādīja 2,76. “Nezināju, ko domāt, bet sirdī ticēju, ka noteikti jābūt. Uzreiz zvanīju ārstei, kura izrakstīja hormonālos preparātus grūtniecības saglabāšanai. Pēc 2 dienām vecu atkārtotu testu, un HCG bija jau 86, pie 200 ārste apstiprināja grūtniecību,” atceras Ināra, sakot, ka pēc tam sekoja grūtākais – darbs ar sevi –, lai noticētu, ka viss būtu labi. Uz katru USG izmeklējumu vīrs devās kopā ar Ināru, un tā nedēļu pēc nedēļas, mēnesi pēc mēneša… un ģimenē ienāca dēliņš. Veselīgs, brašs puika.

Ja arī jūs šobrīd cenšaties tikt pie bērniņa, dalies ar savu stāstu! Pastāsti, ko jūs esat izmēģinājuši, lai tiktu pie bērniņa, kāds ir jūsu ceļš, lai sagaidītu pasaulē savu brīnumiņu. Iespējams, arī jūs esat izvēlējušies izmēģināt medicīnisko apaugļošanu?

Dalīties ar savu stāstu vari Māmiņu Kluba portāla komentāros, gan Facebook un Instagram. Anonīmi savus stāstus vari sūtīt arī uz kristine@maminuklubs.lv. 

 

Ik mēnesi vienam no stāsta autoriem dāvināsim

Uztura bagātinātājus no

50 EUR vērtībā

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.