Tiekam pie mazuļa: Dainas stāsts

Tiekam pie mazuļa: Dainas stāsts

15. Oct 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Kluba rubrikā “Tiekam pie mazuļa” tu vari sekot līdzi Diānai un Andrim, kuri ar medicīniskās apaugļošanas palīdzību cenšas tikt pie mazuļa. Seko līdzi viņu stāstam un pieredzei gan Māmiņu Kluba portālā, gan arī Facebook lapā.

Diāna un Andris nav vienīgais pāris, kuram ir grūtības tikt pie mazuļa, tāpēc Māmiņu Klubs aicina ikvienu, kura ceļš līdz mazulim bijis sarežģītāks, ilgāks un grūtāks, dalīties arī ar savu stāstu, lai tie kalpotu citiem par iedvesmu un ticību tam, ka ikviena ģimene var tikt pie bērniņa.

Paldies ikvienam, kurš uztic mums savus stāstus! Šoreiz ar savus stāstu par ceļu līdz bēbītim dalījās Daina.

Daina teic, ka viņu garais ceļš pie mazuļa sākās pirms 4 gadiem. “Vairāk nekā gadu netikām pie mazuļa, tāpēc, konsultējoties ar savu ginekologu, tika pārbaudīta arī mana vīra veselības stāvoklis. Pēc analīzēm uzzinājām, ka ir problēmas, un vīrs devās pie speciālista,” stāsta Daina, sakot, ka nozīmētie dārgie vitamīni un zāles nenesa panākumus. Vīra analīzes neuzlabojās, tāpēc sekoja ceļš uz EGV klīniku, kur satiktas lieliskas ārstes un uzzināts, kādi soļi jāveic, lai tiktu pie mazuļa medicīniskās apaugļošanas ceļā. Pāris iestājās valsts rindā, taču tik ilgi nevēlējās gaidīt, tāpēc nolēma procesu veikt par saviem līdzekļiem.

Daina stāsta: “Ne prātā nebija ienācis, cik dārgs un emocionāli grūts pasākums tas būs. Daudz ārstu vizīšu, pārbaudes, šprices vēderā, zilumi no tām, taču bijām tik mērķtiecīgi, ka nekam no iepriekšminētā nebija nozīmes.”

Pirmajā mēģinājumā izdevās apaugļot divas olšūnas. Diemžēl, pirmais transfērs bija neveiksmīgs, tāpēc pie negatīvā rezultāta bija daudz asaru un spēku izsīkums par to, ka lielās cerības nav attaisnojušās. Tomēr pāris nepadevās. Otrs embrijs bija sasaldēts, tāpēc Daina ar vīru nolēma iet tālāk. “Atkal sekoja šprices, zāles, daudzās vizītes pie ārsta līdz otrajam transfēram,” par piedzīvoto dalās Daina, sakot, ka šajā gadījumā bija prieka pilna sirds, jo tests nesa divas strīpiņas. Tomēr prieks nav bijis ilgs, jo pēc 4 nedēļām grūtniecība pārstāja attīstīties un HCG analīžu skaitļi kritās. Tam sekoja nedēļām ilgas asaras, tukšuma sajūta sirdī un sāpes par zaudēto. 

Pēc pāris mēnešiem saņemta ziņa no NVD, ka pienākusi pāra kārta rindā uz valsts apmaksāto medicīnisko apaugļošanu, tāpēc izlemts mēģināt atkārtoti.

 “Sākās viss no gala – vizītes, zāles, daudz ieguldītu savu līdzekļu, jo, kā varbūt daudziem tas šķiet, valsts visu neapmaksā. Gājām visam cauri vēlreiz ar jaunām cerībām,” stāsta Daina, sakot, ka pirmajā reizē, diemžēl, visas apaugļotās olšūnas piektajā dienā vairs neattīstījās tālāk, tāpēc klīnikā, dodoties uz transfēru, pāri sagaidīja sliktas ziņas. Tam sekoja sāpes, asaras, zudušas cerības. Tomēr, tā kā transfērs nebija veikts, pārim bija iespēja par valsts līdzekļiem mēģināt vēl vienu reiz, kas arī darīts.

Daina stāsta, ka tajā brīdī apzinājusies, ka tā būs pēdējā reize, jo vairs nav bijis spēka ne fiziski, ne psiholoģiski. “Neticami, pēdējai reizei bija tieši viens embrijs, kas bija gana stiprs un gatavs transfēram. To laimi, kad 10 dienas pēc transfēra bija pozitīvs grūtniecības tests! Bija iekšējā sajūta, ka šoreiz ir izdevies, un tā arī bija,” par piedzīvoto stāsta jaunā sieviete.
Pārim pieteicās brīnumiņš vārda vistiešākajā nozīmē. Daina teic, ka tajā brīdī vairs nekam citam nebija nozīmes, jo viņi ar vīru bija saņēmuši labāko dāvanu savā mūžā.

“Šī laimes sajūta pēc visa pārdzīvotā, piedzīvotā bija neaprakstāma. Vēl šodien to visu atceroties, saprotu, ka tas bija katra eiro, katras asaras, katra dūriena un daudzo narkožu vērts,” stāsta Daina. Piedzīvotais bijis liels pārbaudījums pāra attiecībām un laulībai, taču tas darījis attiecības tikai stiprākas un mīlestību vēl lielāku.

Daina iesaka visiem pāriem, kas saskaras ar šādu problēmu un netiek pie sava mazuļa, uzdrošinieties, riskēt un, galvenais, nepadoties!

 

Ja arī jūs šobrīd cenšaties tikt pie bērniņa, dalies ar savu stāstu! Pastāsti, ko jūs esat izmēģinājuši, lai tiktu pie bērniņa, kāds ir jūsu ceļš, lai sagaidītu pasaulē savu brīnumiņu. Iespējams, arī jūs esat izvēlējušies izmēģināt medicīnisko apaugļošanu?

Dalīties ar savu stāstu vari Māmiņu Kluba portāla komentāros, gan Facebook un Instagram. Anonīmi savus stāstus vari sūtīt arī uz kristine@maminuklubs.lv. 

 

Ik mēnesi vienam no stāsta autoriem dāvināsim

Uztura bagātinātājus no

50 EUR vērtībā

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.