Tiekam pie mazuļa: Dainas stāsts

Tiekam pie mazuļa: Dainas stāsts

06. Oct 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Kluba rubrikā “Tiekam pie mazuļa” tu vari sekot līdzi Diānai un Andrim, kuri ar medicīniskās apaugļošanas palīdzību cenšas tikt pie mazuļa. Seko līdzi viņu stāstam un pieredzei gan Māmiņu Kluba portālā, gan arī Facebook lapā.

Diāna un Andris nav vienīgais pāris, kuram ir grūtības tikt pie mazuļa, tāpēc Māmiņu Klubs aicina ikvienu, kura ceļš līdz mazulim bijis sarežģītāks, ilgāks un grūtāks, dalīties arī ar savu stāstu, lai tie kalpotu citiem par iedvesmu un ticību tam, ka ikviena ģimene var tikt pie bērniņa.

Paldies ikvienam, kurš uztic mums savus stāstus. Šoreiz lasi Dainas stāstu par tikšanu pie otrā bērniņa.

Daina stāsta, ka viņiem ģimenē jau aug 6 gadus jauna meitiņa, taču līdz meitas divu gadu vecumam vēlējas tikt pie vēl viena bērniņa. Diemžēl, tas neizdevās.  “Sākām iet pie dakteriem, izstaigājām ginekologus, bijām uz laparoskopiju un histeroskopiju. Pēc pazaudēta laika atklāja, ka man ir ciet olvadi, tie būtībā izskatās aizpampuši,” par savu pieredzi stāsta Daina, sakot, ka ir standarta M izmēra sieviete, kura tagad sasniegusi 34 gadu vecumu. Jānorāda, ka sākotnēji ginekologs pat neizskatīja olvadu problēmas, jo ģimenē jau aug viens bērniņš.

Pāris devies uz neauglības klīniku un, kamēr gaidīja valsts rindu, veica procedūru par savu naudu, tā tiekot pie 2 embrijiem. “Pēc pirmās procedūras HCG pacēlās un tikpat strauji nokritās. Pazaudējām. Otrajā gadījumā embrijs pieķērās, bet 8.nedēļā nevarēja redzēt sirsniņu, tā nepuksēja, tāpēc bija jāveic operācija,” saka Daina, stāstot, ka brīdī, kad gaidi brīnumu, ir ļoti sāpīgi gulēt slimnīcā un gaidīt šo procedūru. “Es gaudoju! Es tiešām gaudoju,” par piedzīvoto atklāta ir Daina. Kad tikuši pāri notikušajam, vīrs nopircis 9 litrus vīna un abi kopīgi vakaros skatījušies filmas un dzēruši vīnu, nedomājot par sāpīgajām tēmām.  “Rinda uz valsts apmaksāto medicīnisko apaugļošanu atnāca 8 – 9 mēnešus ātrāk nekā plānots. Es raudāju, jo tik ļoti negribēju tam iet cauri – hormoni, vizītes, šprices, vizītes, emocijas… un tā uz apli, piedevām, nav nekādas garantijas, ka izdosies,” saka jaunā sieviete. Vienlaikus viņa sapratusi, ka tad, ja 4 gadus pašiem nav izdevies, tas, visticamāk, arī neizdosies, tāpēc ir jāiet.

“Kamēr es gaidīju savas mēnešreizes, lai nodotu analīzes, tās tā arī nesagaidīju. Tātad, olvadi ciet, varbūt, ārpusdzemes grūtniecība. Nākamajā nedēļā jau sarunāju vizīti pie ārstes. Viņa mani uzlika uz krēsla un stāstīja, ka redz dzemdi un pulsējošu punktiņu. Es pārjautāju, vai redz sirsniņu, uz ko daktere atbildēja apstiprinoši,” piedzīvoto ar acīm asarās atceras Daina.  Šobrīd Daina atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un gaida savu mazo brīnumu. Vaicāta, kā viņiem tas izdevies, viņa atbild, ka nezinot. “Smejamies, ka vīns un D vitamīns palīdzēja. Bet, ja godīgi, es saprotu, cik šis viss ir sāpīgi. Ja kāds man pasaka, lai atslābstu, gan jau viss notiks, tā gribējās dusmoties, jo gaidīju brīnumu jau 4 gadus,” stāsta Daina, piebilstot, ka brīnumi patiesi notiek, vismaz viņas gadījumā.

Ja arī jūs šobrīd cenšaties tikt pie bērniņa, dalies ar savu stāstu! Pastāsti, ko jūs esat izmēģinājuši, lai tiktu pie bērniņa, kāds ir jūsu ceļš, lai sagaidītu pasaulē savu brīnumiņu. Iespējams, arī jūs esat izvēlējušies izmēģināt medicīnisko apaugļošanu?

Dalīties ar savu stāstu vari Māmiņu Kluba portāla komentāros, gan Facebook un Instagram. Anonīmi savus stāstus vari sūtīt arī uz kristine@maminuklubs.lv. 

 

Ik mēnesi vienam no stāsta autoriem dāvināsim

Uztura bagātinātājus no

50 EUR vērtībā

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.