Tiekam pie mazuļa: Daces stāsts

Tiekam pie mazuļa: Daces stāsts

04. Feb 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Neauglība ir jautājums, ar kuru saskaras daudzi pāri, taču nereti tas tiek izsāpēts klusībā ģimenē, par to nestāstot citiem. Jo sāp…

Māmiņu Klubs, gaidot 6.februāra TV raidījumu, kura tēmu epicentrā atradīsies jautājums par neauglību, aicina ikvienu ģimeni, kura saskārusies ar grūtībām ieņemt bērniņu, dalīties ar savu stāstu.

Savu stāstu Māmiņu Klubam uzticējusi Dace, kura atzīst, ka nekad nebūtu iedomājusies, ka palikt stāvoklī būs sarežģīti, jo vienmēr apgalvots, ka jābūt ļoti uzmanīgiem, lai neiestātos grūtniecība.

Viņa stāsta, ka ar vīru pārstājuši izsargāties mēnesi pēc kāzām. “Šķita, ka tūlīt viss notiks, un drīz vien klāt būs pirmais bērniņš, taču tā nenotika. Pēc diviem mēnešiem nolēmu aiziet pie ginekologa uz vizīti, lai pārliecinātos, vai viss ir kārtībā,” stāsta Dace, sakot, ka tajā reizē ārsts atradis mazu cistu, taču teicis, ka pēc mēneša viss pāries. Olnīcas un viss pārējais izskatījies labi.

Kad Dace pie ārsta vērsusies vēl pēc mēneša, ginekologs pamanīja, ka endometrijs ir paplāns. Lai iestātos grūtniecība, tam vajadzētu būt biezākam. Ar hormoniem viss bijis kārtībā. Turpmākos divus mēnešus Dace lietoja medikamentus, lai visu uzlabotu, taču bez panākumiem. Piedevām, pagājušā gada janvārī sācies arī kairinātu zarnu sindroma paasinājums, kas ilga gandrīz gadu. “Tad arī sapratu, ka bērniņa ieņemšanas plāns nav prioritāte, taču turpinājām dzīvot dzimumdzīvi neaizsargājoties,” atklāj Dace.

Vasarā, kad Dace jau jutusies labāk, nolemts doties pie ginekologa, taču šoreiz jau uz nopietnāku klīniku – IVF. Dace apskatīta, nozīmētas visas parastās analīzes, tiesa, hormoni nav pārbaudīti. Visi analīžu rezultāti bijuši labi, tāpēc veiktas analīzes arī vīra spermai, taču arī šie rezultāti bijuši labi. Augustā vīrs devies uz vizīti pie androloga, kurš norādījis, ka analīzes varētu būt labākas, tāpēc jādzer vitamīni. 

Dace atkārtoti vērsusies pie reproduktologa, kurš norādījis, ka endometrijs ir pietiekami biezs, tāpēc tikai jālieto vitamīni, un viss būs kārtībā. Dace uzsver, ka viņas analīzes bijušas labas, tāpēc it kā nav bijis pamata lieku reizi vēl kaut ko lietot papildus.

Divus mēnešus pēc vitamīnu lietošanas uzsākšanas, pāris veicis atkārtotas “parastās” analīzes, kuras uzrādījušas, ka viss ir kārtībā. “Oktobrī jau bija gads kopš neaizsargāšanās, visas analīzes labas, taču reproduktologs pat neizskatījās ieinteresēts palīdzēt. Nolēmu neiet pie viņa uz nākamo vizīti, bet meklēt citu klīniku,” ar savu pieredzi dalās Dace.

Dace rindā pie ginekologa-endokrinologa gaidīja divus mēnešus. “Decembrī beidzot nonācu pie šīs dakteres. Izrādās, man ir PCOS un nenotiek ovulācija. Iepriekšējos USG uzņēmumos var redzēt tendenci uz cistām. Neviena no ārstēm to nebija pamanījusi pirms tam, arī reproduktologs nē,” secina viņa. Vīra spermas analīzes bijušas ļoti labas.

Šogad janvārī Dace sākusi lietot ovulāciju stimulējošus medikamentus, špricējot tos vēderā. “Šobrīd gaidu, vai viss bijis sekmīgi,” ar savu pieredzi dalās jaunā sieviete, atklājot, ka ir arī pieteikušies rindā uz valsts apmaksātu medicīniskās apaugļošanas programmu.

“Ceru, ka šis stāsts ļaus citām būt par advokātu sev un meklēt ārstu, kas ir ieinteresēts palīdzēt,” savu stāstu noslēdz Dace.

Novēlam Dacei ar vīru jau pavisam drīz grūtniecības testā ieraudzīt tik ļoti gaidītās divas strīpiņas!

Ja arī tu esi saskārusies ar neauglību, uztici mums savu stāstu!