Tiekam pie bēbīša: Alises stāsts

Tiekam pie bēbīša: Alises stāsts

03. Feb 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Neauglība ir jautājums, ar kuru saskaras daudzi pāri, taču nereti tas tiek izsāpēts klusībā ģimenē, par to nestāstot citiem. Jo sāp…

Māmiņu Klubs, gaidot 6.februāra TV raidījumu, kura tēmu epicentrā atradīsies jautājums par neauglību, aicina ikvienu ģimeni, kura saskārusies ar grūtībām ieņemt bērniņu, dalīties ar savu stāstu.

Māmiņu Klubam savu stāstu par ceļu līdz bēbītim uzticējusi Alise.

Viņa stāsta, ka pēc ilgākas kopdzīves ar vīru nonākuši pie secinājuma, ka vēlas bērniņu. “Gadu mēģinājām, bet bez panākumiem,” saka Alise. Viņa teic, ka problēmas izrādījās olvadā. Viens ārsts ieteicis operāciju, bet otrs rekomendējis vēl gadu pamēģināt. Diemžēl, turpmākais gads nav nesis rezultātus.

Vēršoties pie ārsta secināts, ka abi olvadi ir pilni ar saaugumiem. “Gāju uz operāciju, kur taisīja olvadu caurlaidību, bet tie bija tik pilni, ka nācās olvadus izoperēt,” ar piedzīvoto dalās jaunā sieviete. 

Pāris pieteicies rindā uz valsts apmaksāto medicīnisko apaugļošanu.

Kad pienākusi kārta uz medicīnisko apaugļošanu, pāris turpinājis ceļu uz sapni par bērniņu. “Stāvot rindā cītīgi krāju naudu. Pirmais mēģinājums bija neveiksmīgs, bet nepadevāmies. Bija iespēja par maksu ielikt sasaldētu embriju, ko izdarīju, taču arī tas, diemžēl, bija neveiksmīgs mēģinājums,” stāsta Alise.

Tā kā valsts apmaksā divas medicīniskās apaugļošanas, tad Alise rindā stājusies atkārtoti. Kad viņas kārta pienākusi, mēģināts atkārtoti, lai arī brīžiem rokas jau nolaidušās, taču viņa nav padevusies. 

“Gāja grūti, bet ar trešo mēģinājumu viss izdevās. Mana vislielākā dzimšanas dienas dāvana bija uzzināt, ka tiešām viss ir izdevies,” ar savu prieku dalās Alise, sakot, ka jau drīzumā varēs auklēt savu brīnumiņu.

Ja arī tu esi saskārusies ar neauglību, uztici mums savu stāstu!