SuperBēbis2020: Kāju vēnu veselība grūtniecības laikā

03. Feb 2020, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Gaidot pasaulē ierodamies Superbēbīti, mazulīša māmiņa Kristīne saskārusies ar kāju veselības problēmām. Kā saka pati Kristīne, jau pirmās grūtniecības laikā bija novērojamas kāju vēnu problēmas, tāpat arī bija smagums kājās.

Kādas izmaiņas grūtniecības laikā piedzīvo sievietes kājas, devāmies noskaidrot pie VCA poliklīnikas “Pulss 5” flebologa Vjačeslava Moisejenko.

Vēnu problēmas visbiežāk ir pārmantotas

Grūtniecības laikā bērniņš spiež uz sievietes asinssvadiem, līdz ar to rodas problēmas ar apteci, un tā rezultātā var rasties kāju vēnu problēmas. Parasti kāju vēnu problēmas ir pārmantotas vai iedzimtas, un tās saistītas ar saistaudu vājumu.

Kā norāda flebologs Vjačeslavs Moisejenko, kāju vēnu problēmu saasinājumi izpaužas kā smagu kāju sajūta, kāju tūska dienas otrajā pusē, krampji un varikozu vēnu parādīšanās. Šie saasinājumi rodas negatīvās ietekmes rezultātā uz vēnām, norāda flebologs: “Grūtniecēm ir dabiski, ka bērns spiež uz vēnām, un viņām rodas apgrūtināta attece. Ja pacientam ir iedzimta problēma, tad tā var izpausties tieši grūtniecības laikā, kad varam redzēt, ka vārstuļi nestrādā pietiekami un vēnas kļūst redzamas.” 

Kā norāda ārsts, grūtniecības laikā kāju vēnu problēmas var paasināties, taču pat tad, ja nav grūtniecības, kāju vēnu problēmas var piemeklēt sievietes, kurām ir statiska slodze, sēdošs darbs vai arī smags darbs.

Attece ir atkarīga no sirdsdarbības un no muskuļu darbības. Kad staigājam, muskuļi nospiež asinsvadu, bet, ja nestrādā vārstulis, asinis paliek vēnā un tās aiziet vēnu virspusē.

Ja grūtniecības laikā novērotas kāju vēnu problēmas, risinājums ir kompresijas zeķu nēsāšana, jo tās palīdz izspiest asinis no zemādas vēnām. Pēc dzemdībām speciālists rekomendē veikt atkārtotu kāju vēnu sonogrāfiju, lai izvērtētu vēnu veselību un apsvērtu ārstēšanas taktiku.