Superbēbis 2024: Teipošana

11. Mar 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Superbēbīša māmiņa Egita, esot gaidību sestajā mēnesī, meklē dažādas iespējas, kā samazināt muguras sāpes. Dodamies noskaidrot, kā grūtniecības laikā muguras sāpes var palīdzēt teipošana.

Gaidību laikā teipošanu, ņemot vērā, ka tā ir neinvazīva procedūra, var izmantot gan lai mazinātu topošās māmiņas saspringumu, gan arī sāpes, jo ar teipu palīdzību var koriģēt, lai nervi nespiestu uz nerviem, kas arī ir iemesls sāpēm.

Kā skaidro kinezioloģiskās teipošanas speciāliste, masiere Aija Ģirne, teipošanas metodes ir dažādas. “Ar to palīdzību jebkuru muskuli var sasprindzināt vai atslābināt. Nozīme ir tam, kā lentu uzlīmē uz ādas – kādā virzienā, cik daudz to iestiepjam,” stāsta A. Ģirne, piebilstot, ka teipam ir līdzīgs efekts kā masāžai, taču atšķirība ir tāda, ka uzlīmēts tas darbojas visu laiku.

Topošā māmiņa Egita naktīs cīnās ar aizliktu degunu, kas traucē miega kvalitātei. Izrādās, teips var palīdzēt arī šādās reizēs un atvieglot elpošanu! “Teipu pielietojums var būt dažāds. To lieto gan muskuļu sasprindzinājumu, gan atslābušu muskuļu gadījumā, arī guļošajiem pacientiem, tāpat pie asimetrijām, iesnu, tūskas un diastāze gadījumā,” stāsta Aija Ģirne. Vienlaikus gan jāatceras, ka, lai sasniegtu efektu, teipošanu svarīgi uzticēt zinošam speciālistam, bet bez īpašas apmācības var izmantot vien režģveida teipus, kurus lieto uz trigera vai sāpju punktiem.