Skaisti un veseli mati māmiņai

Skaisti un veseli mati māmiņai

22. Feb 2021, 00:10 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Grūtniecība ir ļoti svarīgs faktors, kas ietekmē matus, to augšanu un izskatu. Lai izprastu to, kāpēc tie pēc dzemdībām izkrīt, nepieciešams noskaidrot, kas vispār notiek sievietes organismā, kad tiek gaidīts bērniņš.

Grūtniecības laikā progesterona līmenis ir augsts. Tas nodrošina ne tikai normālu grūtniecības norisi, bet arī ietekmē matu augšanu un izskatu – tie ir spēcīgāki, spīdīgāki un daudz biezāki. 

Matu dzīves ciklu iedala trīs fāzēs: anagēnā fāze, kas ietver mata attīstību un augšanu, katagēnā fāze, kas ietver folikulas aktivitātes un izmēra samazinājumu un telogēnā fāze, kas atbilst miera fāzei, kuras pamatā ir mata stiebra atdalīšanās no folikulas. Grūtniecības laikā mati nemaz nenonāk telogēnajā (izkrišanas) fāzē, kā tam pie citiem apstākļiem būtu jānotiek, bet turpina augt spēcīgāki un skaistāki. Savukārt laikā, kad mazulis piedzimst, progesterona līmenis strauji samazinās. Šo svārstību dēļ mati, kuriem vajadzēja izkrist grūtniecības laikā, sāk strauji un vienlaicīgi izkrist zīdīšanas periodā. 


Pamatojoties uz to, ļoti svarīgi ir parūpēties par matiem grūtniecības laikā un jo īpaši pēc tās, piemeklējot līdzekļus, kas ir piemēroti un droši lietošanai šajā periodā. Viens no iespējamajiem risinājumiem ir JAUNUMS Latvijas tirgū, taču eksperti jau augstu novērtējuši tā lieliskos rezultātus – Crescina Transdermic līdzeklis ampulās lietošanai mājās, kas novērš matu izkrišanu, veicina jaunu matu ataugšanu un stimulē esošo matu augšanu. Īpaši izstrādāta jaunākās paaudzes formula sievietēm ir papildināta ar biotīnu un glutamīnu - barojošām vielām mata stiebram, polikvaterniju-68, kas palīdz aizsargāt mata virsmu un pueraria mirifica, kas ir fitoestrogēnu avots un papildus atbalsts, lai novērstu matu izkrišanu. 

Pateicoties transdermālajai tehnoloģijai, aktīvās vielas un HFSC kompleksi var iekļūt caur matu sistēmu ne tikai pa folikulas atveri, bet arī caur galvas ādas slāņiem, izmantojot starpšūnu ceļu (ex vivo tests ar šūnu difūzijas iekārtu “Franz Cells”). To veicina mazais molekulārais svars un 3 pievienotie stimulātori (pentilēnglikols, decilēnglikos, kaprilglikols). Produta kvalitāti apliecina Šveices patents CH 711 466, kā arī veiktie testi un pētījumi.

Formula darbojas uz matu folikulu, padarot to elastīgu. Sīpols tiek nostiprināts un tādējādi tiek apturēta priekšlaicīga matu atdalīšanās, kā arī veicnāta augšana.

Par produkta efektivitāti stāsta “Ekostudija” friziere ar 10 gadu pieredzi matu kopšanas jomā Inese Pumpure: “Ikdienā sastopos ar klientiem, jaunajām māmiņām, kas cīnās pret matu izkrišanu. Lai spētu palīdzēt novērst šo problēmu, sāku detalizēti pētīt piedāvājumu šīs problēmas risināšanā. Manu uzmanību piesaistīja Biofarmacija matu kopšanas produkti Crescina Transdermic. Īpašu uzmanību pievērsu šo produktu sastāvam, kā arī pētījumiem, kas apstiprina to efektivitāti, jo strādāju pamatā ar eko matu kosmētiku. Iesakot šo preparātu klientiem, atsauksmes sāku saņemt jau pēc 1 mēneša lietošanas. Varu droši teikt, ka pārliecību par šiem produktiem un to iedarbību garantē ne vien  Šveices patenti, bet arī manu klientu rezultāti.”

Jaunajām māmiņām ikdienā bieža parādība ir stress, jo naktis ir negulētas, kā rezultātā mati nesaņem pietiekamā daudzumā tiem nepieciešamo skābekli un barības vielas. Pamatojoties uz to, matu ataugšanas apstākļi nav labvēlīgi un ataugušie mati var būt nekvalitatīvi - tie būs trauslāki, ātrāk nolūzīs, arī ataugs lēnāk. Tādēļ, lai visus šos faktorus kompleksi risinātu, svarīgi ir piemeklēt pareizu kompleksu terapiju. Tie ir ne vien specifiski kursa veidā pielietojami līdzekļi, bet arī ikdienas kopšanas produkti.

Būtiski ir arī pareizi attīrīt matus. Piemēram, taukainai galvas ādai nepieciešams pīlings un mitrināšana, bet sausiem matiem - barošana un aizsardzība. Crescina Transdermic piedāvā pīlinga šampūnu, ko ieteicams lietot 2 reizes nedēļā, lai atbrīvotu galvas ādu no liekā sebuma. Šampūna pamatā ir aktīvās sastāvdaļas no Crescina Transdermic ampulu preparātiem. Patentētais komplekss, kas satur aminoskābes cisteīnu un lizīnu - galvenās komponentes, kas atbild par keratīna veidošanos mata folikulā un augu izcelsmes augšanas faktora glikoproteīnu, kas “pamodina” snaudošos matu sīpoliņus. Hidrolizētais keratīns, pateicoties savam mazajam molekulārajam svaram, pievienojas matu keratīnam, tādējādi padarot tievos matus apjomīgākus. Šis šampūns efektīvi noņem netīrumus, lieko taukainību, blaugznas un novērš statisko elektrību, neradot agresīvu ietekmi uz jutīgu galvas ādu. Sastāvā ir glicerīns, kas mitrina, baro un aizsargā matus. Tas piešķir apjomu plāniem matiem, padara tos elastīgākus, bet ne smagākus. 

Matu mazgāšanai ikdienā ir piemērots apjoma šampūns, bet kondicionieri parasti labāk ieteicams likt nevis galvas ādā, bet matu galos, lai matus nepadarītu smagus. Lieliska izvēle ir Labo Volume šampūns, kurā jau ir iekļautas kondicionējošās sastāvdaļas tādā apmērā, lai mati nekļūtu smagnēji. Palmitoila miristila serināts, serīns un treonīns palīdz padarīt stiprāku mata stiebra starpšūnu kārtu, tādā veidā piešķirot pieplakušiem un grūti izķemmējamiem matiem apjomu. Tas satur 3 atšķirīgas molekulārās masas hialuronskābes, kas restrukturizē un piepilda matu šķiedras. 

Ikviena māmiņa ir pelnījusi būt skaista, laimīga un lutināta. Dodiet saviem matiem jaunu iespēju!