Sagatavojies dzemdībām ar Diānu Zandi: praktiski semināri 20. un 27.jūlijā

Sagatavojies dzemdībām ar Diānu Zandi: praktiski semināri 20. un 27.jūlijā

04. Jul 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vecāku dzemdību sagatavošanas kursi parasti pievērš uzmanību mazulim un viņa aprūpei- kā barot un kā aprūpēt,piemirstot par tik svarīgo sagatavošanas dzemdībām emocionālā plāksnē.

PIESAKIES NODARBĪBAI ŠEIT!

To atzīst arī psiholoģe Diāna Zande, kura atzīst, ka Latvijā diemžēl emocionālā labsajūta grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību periodā tiek atstāta novārtā.

Tajā pašā laikā jāatceras, ka grūtniecības un pēcdzemdību periods ir lielākās izmaiņas cilvēku dzīvē- tā ir iejušanās, parkārtošanās un notiek dažādas psiholoģiskas izmaiņas.

„Kādreiz šī sagatavošanās dzemdībām notika dzimtas iekšienē- vecāki palīdzēja gatavot pūriņu, bija sarunas, vecmāmiņas dalījās noslēpumos, kā labāk piedzemdēt. Tāpat dzemdības bija daudz individuālākas- vecmāte pazina dzemdētāju,” par dzemdību pieredzi agrāk stāsta psiholoģe. „Šobrīd ģimenes bieži nedzīvo kopā ar vecākiem, nerunā par intīmām lietām un dzemdību norisi, sievietes vecmāte labākajā gadījumā ir līgumvecmāte un atbalsts tiek sniegts vien fizioloģiskā līmenī.”

Pārāk maza uzmanība tiek pievērsta izmaiņām, kas notiek ar sievieti un vīrieti grūtniecības laikā un tam, kas ir vajadzīgs, lai varētu sagatavoties bērniņa laišanai pasaulē.

Taujāta par atšķirībām no citām nodarbībām psiholoģe stāsta, ka šajā nodarbībā runa ir nevis par mazuļa,bet par mammas vajadzībām:

-          kādas pārmaiņas sieviete piedzīvo, kas ir normāli šajā periodā un kad vajadzētu sākt uztraukties;

-          kā sievietei pašai sev palīdzēt piedzemdēt;

-          kā laist bērniņu pasaulē racionāli, nevis sausi un ar prātu, bet realitātē;

-          kā padarīt dzemdības par piedzīvojumu, nevis pārdzīvojumu;

-          kādi ir riski;

-          kādi ir sievietes resursi;

-          kādu atbalstu sievietei var sniegt, lai sekmīgākā veidā piedzīvotu šo notikumu.

Psiholoģe Diāna Zande iesaka apmeklēt lekciju sākot no 3.trimestra sākuma, lai paspētu sagatavoties dzemdībām!

Aicinām uz nodarbībām nākt arī ar partneriem, jo tā ir daļa no ģimenes un viņiem ir jāsaprot, kā atbalstīt savu partneri,  kad ir grūti. Turklāt kopīga nodarbību apmeklēšana spēcina arī partnerus kā pāri, jo tas parāda, ka viņi kopā gaida bērniņu!

Māmiņu Klubs

PIESAKIES NODARBĪBAI ŠEIT!

Eksperts

Diāna Zande

Kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite, psiholoģe
Diāna Zande Vecāku skolā