Personīgās pieredzes stāsts: Grūtniecība un mioma

Personīgās pieredzes stāsts: Grūtniecība un mioma

08. Sep 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mēs esam bezgala pateicīgi ikvienai sievietei, kura ir tik drosmīga, lai uzticētu mums savu stāstu, jo tie, savukārt, iedrošina, nomierina un atbalsta arī citas mammas, sievietes, kas nonākušas līdzīgās situācijās.

Dzemdes mioma ir viens no biežāk sastopamajiem labdabīgajiem dzemdes veidojumiem sievietēm. Ar to saskaras aptuveni 40% sieviešu reproduktīvajā vecumā. Viena no šīm sievietēm ir arī Ieva (vārds mainīts), kura savu stāstu par miomu uzticēja mums.

Pirms nepilniem trim gadiem Ieva ar partneri nolēma, ka vēlas ģimenes pieaugumu. Ginekologs apstiprināja, ka ar Ievu viss ir kārtībā, tāpēc nav nekādu kavēkļu, lai ieņemtu bērniņu. Diemžēl, dzīvē viss nenotiek kā pasakās un grūtniecība iestājās vien aptuveni pēc gada.

Pirmajās pārbaudēs ārsts teica, ka ar grūtniecību viss ir kārtībā, taču pāris nedēļas vēlāk Ievai sākās minimāla asiņošana, kuras dēļ arī tika zaudēts bērniņš.

Šogad janvārī Ieva novēroja, ka mēnešreizes kļuvušas netipiskas – tumšā krāsā, nav vairs tik spēcīgas un sāpīgas kā ierasts. Viņa nav kavējusies ar pierakstīšanos pie ārsta, bet, diemžēl, dažādu iemeslu dēļ pieraksts pavirzījās uz priekšu par gandrīz diviem mēnešiem. Šajā laikā Ievai bija vēl vienas mēnešreizes, un šoreiz tās bija jau teju brūnā krāsā.

Pienākot pierakstam pie ārsta, tika secināts, ka viņa jau 3 mēnešus ir stāvoklī (12+4), un Ievai ir arī mioma. Tieši miomas dēļ mēnešreižu laikā asiņošana bija tik netipiska, taču grūtniecību Ieva nebija pieļāvusi, jo neviens simptoms neliecināja par to, ka viņa gaida bērniņu.

Šobrīd Ievas grūtniecība iegājusi finiša taisnē. Visu grūtniecības laiku mioma nav ne palielinājusies, ne arī samazinājusies.

Otrās grūtniecības laikā Ieva ir uzskaitē pie citas ārstes, ne tās, pie kuras pirmo gaidību laikā. Topošā māmiņa šobrīd ir Veselības centrs 4 ginekoloģes Dr. Andrejevas uzraudzībā, kura jau uzreiz vaicājusi, vai arī iepriekšējās grūtniecības laikā Ievai bija mioma. Ieva atzīst, ka uz šo jautājumu nevar atbildēt, jo Kuldīgas slimnīcā, kur bija uzskaitē ar iepriekšējo grūtniecību, tika teikts, ka viss ir kārtībā, tāpat arī Dobeles slimnīcā, kur jaunā sieviete zaudēja pirmo bērniņu, neviens nav teicis, ka viņai ir mioma.

“Vēlāk, atvedot dokumentus, kas bija saglabāti no pirmās grūtniecības, izlasīju, ka man jau tad ir bijusi mioma, kas gada laikā bija dubultojusies. Diemžēl, neviens man to nebija pateicis,” stāsta Ieva, piebilstot, ka grūti gan spriest, vai iepriekšējā grūtniecība bija neveiksmīga tieši miomas dēļ.