Kustēties ir svarīgi arī grūtniecības laikā: aicinām ceturtdienās uz grūtnieču jogu

12. Dec 2019, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ikvienam cilvēkam ir svarīgi iemācīties saprast savu ķermeni un izprast, kādas ir tā vajadzības katrā brīdī. Tas attiecas arī uz grūtniecību, lai tā būtu harmoniska, par ko tik ļoti sapņo katra sieviete.

PIESAKIES JOGAS NODARBĪBĀM ŠEIT --->>>

Kā skaidro Māmiņu Kluba Vecāku skolas diplomēta masiere un jogas pasniedzēja Liene Krauze, katram no mums ir jāprot ne tikai atpūsties, bet arī kustēties, jo kustības ir paredzētas ikvienam ķermenim sākot no tikko dzimuša mazuļa līdz pat cilvēkam gados.

“Tāpēc topošajai mammai ir jāatrod aktivitātes, kuras patīk pašai, bet, ja nogurums ir pārāk liels, jāieklausās sevī un spēki arī jāpataupa,” teic jogas pasniedzēja.

Kādai jābūt slodzei grūtniecības laikā?

Ja ikdienā sieviete līdz šim bijusi fiziski aktīva un daudz kustējusies, tad grūtniecības laikā slodzi jāsamazina, jo pat fiziski vairs nav iespējams izdarīt visu to, kas darīts agrāk. Kā piemēru Liene Krauze min skriešanu - ja iepriekš topošā māmiņa nodarbojusies ar skriešanu, tad tagad to var aizvietot ar peldēšanu. Savukārt spēka treniņus viņa iesaka nomainīt pret jogu.

Gadījumā, ja līdz grūtniecībai sieviete nav nodarbojusies ar fiziskām aktivitātēm, tad Māmiņu Kluba Vecāku skolas jogas speciāliste iesaka pirmajā trimestrī jaunas aktivitātes arī neuzsākt, lai ļautu ķermenim pierast pie jaunā stāvokļa. Kad sasniegts otrais trimestris, topošā māmiņa, visticamāk, jutīs spēka pieplūdumus, un šajā gadījumā labs veids, kā izkustēties, būs apmeklēt grūtniecēm paredzētās jogas nodarbības.

Jogas laikā sieviete mācās sadzirdēt sava ķermeņa signālus, tos atpazīt un sajust, lai nepieciešamības gadījumā rīkotos. Tāpat nodarbību laikā tiek apgūta prasme patstāvīgi strādāt ar savu trauksmi, pievēršot lielu uzmanību arī elpošanai.

“Liela daļa grūtnieču sūdzas par sasprindzinājumu, ko veicina mazkustīgs dzīvesvieds, tāpēc meditāciju salāgojam arī ar kustībām, lai atslābinātu šīs vietas,” teic Liene Krauze, piebilstot, ka kustības palīdz vienmēr. Viņa uzsver, ka, lai tiktu vaļā no sāpēm, ir jākustās, lai arī cik ļoti to varbūt negribētos darīt.

PIESAKIES JOGAS NODARBĪBĀM ŠEIT --->>>

Eksperts

Liene Krauze

diplomēta masiere un jogas pasniedzēja
Liene Krauze Vecāku skolā