Kārto dzemdību somu? Ieklausies vecmātes padomos

09. Apr 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ja tev strauji tuvojas noteiktais dzemdību datums, ir pēdējais laiks sagatavot savu dzemdību somu, kuru ņemt līdzi uz dzemdību iestādi, kur satiksies ar savu mazo brīnumiņu. Tev noderēs vecmātes Ineses Kampusas ieteikumi par to, kā somu sakārtot pareizāk, un ko tajā noteikti vajadzētu likt iekšā.

Līdzi ņemamās dzemdību somas saturu rekomendē sadalīt trīs atsevišķās somās, vienu paredzot bērniņam, otru – mammai, bet trešo – tētim. “Mammas soma sadalās divās daļās. Vienā liek to, kas būs nepieciešams dzemdībās, bet otrā – kas pēcdzemdību periodā, dzīvojot dzemdību iestādē,” stāsta vecmāte.

Vecmāte stāsta, ka dzemdību somā obligāti vajadzētu atrasties autiņbiksītēm, kas māmiņai pēc dzemdībām ļaus izvairīties no noplūdēm un justies komfortabli. Viņa arī iesaka dzemdību somā ielikt plānākas paketes, kuras noderēs gadījumos, ja dzemdībās nākas uzlikt šuves. “Kādu no plānākajām paketēm samitrina un uz brīdi ieliek saldētavā. Pēc tam aukstumu uz 10 – 15 minūtēm ievieto autiņbiksītē, kas palīdzēs noņemt starpenes tūsku,” ar knifiņiem dalās vecmāte Inese Kampusa. Jāatceras, ka gadījumos, ja dzemdībās tiek veiktas manipulācijas, šūšana, ir jārūpējas, lai brūce labāk sadzītu, tāpēc pēc katra tualetes apmeklējuma jāmazgājas un regulāri jāmaina paketes. “Ieteicams gan intīmās higiēnas līdzekļus, gan arī pārējos ķermeņa kopšanas līdzekļus izvēlēties bez asiem aromātiem, lai bērns varētu sajust mammas ādu,” uzsver speciāliste.

Pēcdzemdību periods ir gana ilgs un katrai sievietei tas ir individuāls, taču jāatceras, ka līdz brīdim, kamēr dzemde atgriežas iegurnī, paiet aptuveni 10 dienas, un šajā periodā būs izdalījumi, tāpēc dzemdību somā jāatrodas ne tikai autiņbiksītēm, kuras noderēs uzreiz pēc dzemdībām, bet arī lielām, uzsūcošām paketēm. Tā kā situācijas var būt dažādas, drošības pēc savā dzemdību somā ieliec arī mazāka izmēra ikdienas higiēnas paketes.

Kārtojot dzemdību somu, vecmāte iesaka pārdomāt, kas sievietei nepieciešams ikdienā, atrodoties mājās, pie šī principa arī pieturoties, lai uz dzemdību iestādi nebūtu jābrauc ar daudziem koferiem.