Kādus ratiņus izvēlēties mazulim? Māmiņa testē Cybex

Kādus ratiņus izvēlēties mazulim? Māmiņa testē Cybex

10. Oct 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Manuprāt, šis jautājums nomoka lielāko daļu topošo vecāku, jo izvēle tiešām ir milzīga.

Šeit padalīšos ar savu pieredzi un kritērijiem, kādēļ izvelējāmies tieši šos ratiņus mūsu mazulītim.

Sākšu ar to, ka ar pirmo bērniņu es diezgan bieži mainīju ratiņus, jo ilgi meklēju tādus, kas mani apmierinātu pilnībā - citiem kulba par mazu, citiem riteņi par mazu, kādam amortizācija absolūta 0 un tā es varētu turpināt vēl ilgi, tāpēc, kamēr pavisam atvadījāmies no ratiņiem, es kopumā biju nomainījusi 6 ratu modeļus pirmajam bērniņam . Nepārprotiet, neesmu miljonāre, un pēc tam protams iegādājos lietotus ratiņus, jo gribēju pārliecināties, ka šie nu gan būs labāki par iepriekšējiem.

Ņemot vērā pieredzi ar pirmo bērniņu, zināju, ka otrajam mazulītim izvēlēšos Cybex ratiņus, tūlīt paskaidrošu kāpēc un kāpēc izvēlējos tieši jaunāko modeli, nevis meklēju ratiņu grupās lietotus ratiņus.. 

Izvelējāmies Cybex priam lux ratiņus.

Kāpēc tieši šos? 

Pēc pieredzes ar pirmo bērniņu, šis ražotājs pilnībā apmierināja manas vēlmes un ekspektacijas par komfortu braukšanas laikā ne tikai man vai tētim, bet arī pašam mazulītim. Lai klubiņa būtu gana plaša un komfortabla. Ne tikai kulbiņa, bet pēc tam arī sēžamā daļa. 

Jaunāko modeli izvēlējos arī tādēļ, ka mani uzrunāja plašais ventilācijas sieriņš kulbiņai, jo mazulīti varēšu ilgāk vadāt kulbiņā, kamēr vēl pavisam stabili mazulis nav iemācījies sēdēt, un nav jau ari kur steigties  - kad mazulītis vēlēsies jau plašāk vērot lielo pasauli un ceļu pastaigu laikā , varu droši atvērt kulbas auduma priekšējo daļu, bērniņu nolikt uz puncīša un viņš var vērot mūsu ikdienas pastaigu ceļus un plašo interesanto pasauli. Arī vasarā, manuprāt, šis ir lielisks pluss, jo lielāka ventilācija un kulbiņā ienāk gaisa plūsma.

 

  1. Vizuāli šie ratiņi ir ļoti pievilcīgi (gaumes, protams, ir dažādas, bet šeit apkopoju savus kritērijus) 
  2. Tākā dzīvoju privātmājā un man ratiņu uznešana nav ĻOTI AKTUĀLA, tomēr, lai aizbrauktu ciemos pie mammas, kura dzīvo ceturtajā stāvā bez lifta, vai mazulīti ar ratiņiem uzvilktu tepat uz terases, mani uzrunāja šī rāmja funkcija, salikt priekšējos ratiņus pie aizmugurējiem- tādā veidā ratiņus ērtāk var uzvilkt pa trepēm, nesagāžot kulbiņu slīpi vai šķībi, lai mazulīti nepamodinātu vai neradītu citu diskomfortu. Tāpat, manuprāt ļoti ērti vilkt pa biezām jūras smiltīm un citiem grūtāk izbraucamiem ceļiem 

3. Ļoti plašs jumtiņš, XXL  - ļoti patīk, ka sēžamās daļas jumtiņu var nolikt ļoti , ļoti zemu, lai saule vai ziņkārīgie garāmgājēji netraucētu mazulītim čučēt.

4. Plašais iepirkumu grozs rāmī - tas manuprāt arī ir svarīgs aspekts māmiņām, kurām bieži ratu pastaigas beidzas ar pārtikas vai citu lietu plānotu vai neplānotu iegādi- šeit mums visam pietiks vietas 

5. Patīk, ka vajadzības gadījumā, es varu priekšējos riteņus ne tikai nofiksēt, bet veikalā piepirkt gan lielākas riepas, kā aizmugurē , tāpat, dziļa sniega gadījumā pārdevēja ieteica, ka citi vecāki ir piepirkuši arī slēpes - nu vai nav lieliski?  Tik ļoti padomāts par komfortablu un ērtu ikdienas pastaigu plānošanu vecākiem, lai mazāk kreņķu un vieglāka dzīve

6. Tākā mazāko ģimenes locekli vēlēsies pastaigās ar ratiņiem vest arī lielais brālis, man patīk, ka ir  teleskopisko ratu rokturis, ko varam pieregulēt individuāli gan brālim, gan garajam tētim

7. Drošības siksnas - tik ērti nofiksējamas ar vienu roku, ka pat brālim mazo piesprādzēt nesagādātu problēmas, jo kā visiem zināms, bērni ļoti vēlas visā līdzdarboties un palīdzēt, tāpēc arī šis, itkā pieaugušajiem sīkums, mazajam cilvēkam tomēr liels palīgs lai varētu vecākiem palīdzēt un izdarīt VISU PATS (jūs notiekti, kam ir jau lielāki bērni - ES PATS, esat dzirdējuši miljons reižu )

8. Kad mazulītis jau ir kārtīgs sēdētājs, un no kulbiņas pāriesim uz sēžam daļu, tā liekas abos virzienos

9. Tieši jaunajam Cybex modelim, kā teica pārdevēja, ir vēl vairāk padomāts par ērtumu vecākiem, un visas daļas - gan kulbiņa, gan sēžamā daļa ir pacelta augstāk, lai nebūtu ļoti zemu jāliecas pie mazulīša 

10. Komplektā iekļautas gan kulbiņas gan sēžamās daļas lietus plēves - arī par to atsevišķi nebūs jālauza galva un jāmeklē veikalos!

11. Iepriekš minēju, ka ar pirmo bērniņu gadījās ratiņi, kuriem amortizācija bija absolūta 0  - tad nu šiem ratiņiem ir visu riepiņa anortizācina. Priekšējās riepas var bloķēt braukšanas viezienā vai atstāt rotējošas

Šie bija mani galvenie kritēriji pēc kuriem vadījos izvēloties ratiņus savam mazulītim, vet labprāt uzklausīšu kādi ir Tavi kritēriji vai princips izvēloties tik svarīgo pirmo braucamo savam bērniņam.

Ja tomēr, Tev vēl nav ne jausmas, kur un kādus ratiņus meklēt, noteikti varu ieteikt iegriezties NORDBABY veikalā, tur ir iespēja ne tikai ratiņus apčamdīt un patestēt pašam, bet sagaida  arī zinošās un jaukās pārdevējas kuras nekautrējas palīdzēt izvēlē un  ieteikt labāko tieši jūsu vēlmēm!