Vakcinācija pret gripu grūtniecības laikā - ONLINE TV videosaruna

21. Oct 2016, 08:33 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

To, ka gripa ir infekcijas izraisīta saslimšana, kas izplatās pa gaisu pilienu veidā, to mēs jau zinām. Tai raksturīga izteikta intoksikācija, sāpes un kaulu laušanas sajūta, sāpes vēderā, galvas sāpes, paaugstināta ķermeņa temperatūra, un pašā sākumā gripa norit bez iesnām.  Bet kāpēc tā īpaši bīstama grūtniecības laikā, uzzini ONLINE TV videoierakstā!

OKTOBRA ONLINE TV VIDEOIERAKSTS

Pasargā sevi un citus – vakcinējies!

Ginekoloģe Dr.Jana Žodžika pastāstīs par grūtniecības riskiem un skaidros, kāpēc un pret ko jāvakcinējas sievietēm, kas gatavojas kļūt par māmiņām. Tāpat tiksimies arī ar NVD Kompensējamo zāļu un medicīnisko ierīču nodaļas vadītāju Dagniju Bērziņu, kas informēs par gripas vakcīnu kompensēšanas kārtību. Galu galā, gripas epidēmija var skart ikvienu.

Mīļās māmiņas, atcerieties:

  • Parasti māmiņas nebaidās tik ļoti no gripas, cik ļoti no vakcinācijas sekām. Un tomēr, mūsdienās gripas vakcīnas ir daudz drošākas un tīrākas, kādas tās bija vairākas desmitgades tālā pagātnē.
  • Vakcinācija pret gripu ir droša lietošanai jebkurā grūtniecības trimestrī. Tas ir pierādīts ar daudziem starptautiskiem pētījumiem, un par to liecina arī pagājušās gripas sezonas milzīgā pieredze, kad daudzās valstīs tika veikta masu vakcinācija, un grūtnieces bija viena no prioritāšu grupām.

Uzzini, kā pasargāt savu ģimeni!

 

Māmiņu Klubs

Tiešraides sarunu atbalsta:

20161018215454-65636.jpg

kintijad kintijad 21. Oct 2016, 11:35

Es savlaik grutniecibas laika vakcinejos pret gripu , un paris dienas velak man bija krampjveidigas sapes vedera lejas daljaa. Tagad esmu 18 . grutn.nedela un soreiz kautka bail veikt jebkadas potes.