Grūtnieču diena 20.martā: praktiski padomi, noderīgas zināšanas un dāvaniņas!

Grūtnieču diena 20.martā: praktiski padomi, noderīgas zināšanas un dāvaniņas!

16. Mar 2018, 00:10 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Grūtnieču dienas kā iemīļots pasākums iekarojis topošo māmiņu sirdis un katru mēnesi ar prieku uzņemam bariņu sieviešu, kuras, gatavojoties dzemdībām, vēlas uzzināt ko vairāk par sevi, dzemdībām, gaidāmo mazulīti, pirmsdzemdību un pēcdzemdību veselību. Starptautiskajā laimes dienā, 20.martā, aicinām pievienoties uz veselu dienu citu topošo māmiņu sabiedrībā- lekcijas un praktiskas nodarbības, garda kafija un tēja, vieglas pusdienu uzkodas katrai gaumei par vienu cenu!

PIESAKIES GRŪTNIEČU DIENAI ŠEIT->>

Pēcdzemdību veselība- kas Tev par to būtu jāzina? 

11:00 līdz 12:15 

Gatavojoties dzemdībām, sieviete nereti aizmirst par sevi un par savu pašsajūtu, aizmirstot painteresēties, kas notiks pēcdzemdību periodā, kādas sajūtas sagaidīt, ko darīt, lai ātrāk atgūtos pēc smagā darba- dzemdībām- un pēc iespējas maigākā un saudzīgākā veidā atkoptos.

Fizioterapeite Kristīne Asonova Grūtnieču dienā stāstīs un arī rādīs paņēmienus, vingrinājumus, kā sieviete jau neilgi pēc dzemdībām var sākt rūpēties par savu veselību, labsajūtu un pašsajūtu, kas, starp citu, ir cieši saistīta arī fizisko veselību.

Cilmes šūnas- nākotnes iespējas 

12:30 - 13:15 

Cilmes šūnas ir unikālas šūnas, kuras var nosaukt par visu cilvēka audu un orgānu priekštečiem. Šo šūnu galvenās īpašības – spēja saglabāt savu daudzumu daloties, un spēja diferencēties (pārvērsties) dažādu šūnu veidos. Tas nozīmē, ka katra cilvēka organismam jau no pašas dzimšanas piemīt spēja pašatjaunoties.

Par cilmes šūnu saglabāšanas iespējām Latvijā pastāstīs “iVF Riga Cilmes šūnu centra” speciālisti.

Pirtīžas un saru dzīšana- senlatviešu rituāls, kas atdzimis mūsdienu pasaulē

13:30 - 14:30

Mūsdienās arvien modernāk kļūst savā ikdienā ieviest kādas mūsu senču tradīcijas un viena no tādām ir šobrīd arvien lielāku popularitāti gūstošās pirtīžas. Saru dzīšana ir daļa no pirts rituāla – pirtīžām, kuru laikā ar ūdens palīdzību mazuli nošķir no mātes. Laba vēlējumi, silta tīra un ārstnieciska vielu bagātināta vanna kā arī maiga ķermeņa masāža ir mūsu tautas novēlēts - brīnišķīgs jaunās dzīves sākums māmiņai un bērniņam. Grūtnieču dienā gūsti ieskatu, kā dūla Kristīne Bērziņa veic pirtīžas savām māmiņām, kas ir šis rituāls, ko no tā var iegūt un kas ir pozitīvais efekts.

Ko ēst, barojot mazulīti ar krūti?

14:45 - 15:45

Uzsākot krūts barošanu, māmiņām bieži rodas bažas, vai ar savu uzturu nav iespējams nodarīt pāri mazuļa puncītim, tādējādi sākot Nē dažādiem pārtikas produktiem. Ko mammas drīkst ēst zīdīšanas laikā, ko nedrīkst? Kā tas saistīts ar alerģijām, nepanesamībām, par to vairāk Grūtnieču dienā pastāstīs uztura speciāliste Jolanta Rozīte.

Kad notiks?

20.martā  plkst. 11.00-15.45

Kur notiks?

Māmiņu Klubā, Vīlandes ielā 1-2, 1. stāvā, ieeja no Elizabetes ielas

Cik maksā?

€ 25

PIESAKIES GRŪTNIEČU DIENAI ŠEIT->>