Grūtniecības kalendārs: Rebozo masāža topošajai māmiņai

09. Apr 11:10 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Trešā trimestra sākumā mazulis mammas puncī jau sver aptuveni 1,5 kg un ir aptuveni 40 cm garš. Bērniņa smadzenes kļūst aizvien rievotākas, iekšējie orgāni darbojas vienotā sistēmā. Tā kā dzemdes un vēdera sieniņas kļūst plānākas, mazuli pārsteidz gaisma, uz ko viņš reaģēt, atverot un aizverot actiņas.

Kā šajā gaidību laikā palutināt māmiņu? Izmēģinām rebozo lakatu masāžu, kuras pirmsākumi meklējami Meksikā. Noskaties video un uzzini, kādas sajūtas sniedz rebozo lakatu masāža un izmēģini to arī pati!

Runājot par grūtniecības trešo periodu, ginekoloģe Alise Vigule norāda, ka, pieaugot mazuļa mikroelementu un vitamīnu patēriņam, māmiņa viņam atdod savas rezerves. “Tāpēc grūtniecības 3. trimestrī no jauna var parādīties vai arī pastiprināties anēmija un citu mikroelementu trūkuma izraisīti simptomi, piemēram, krampji kājās naktīs, lielāks nogurums,” stāsta ginekoloģe, piebilstot, ka tam var palīdzēt speciāli piemeklēti grūtnieču vitamīni, dzelzs preparāti, kas noteikti ir jāturpina lietot līdz pat dzemdībām.

Eksperts

Kristīne Reikmane

Sertificēta dzemdību dūla, trīs bērnu māmiņai
Kristīne Reikmane Vecāku skolā