Gaidību un radību ceļvedis: Sekss grūtniecības laikā

10. Nov 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Grūtniecības laikā, kā arī pēc tam, kad pāris kļuvis par vecākiem, līdzšinējās intīmās attiecības piedzīvo pārmaiņas. Kā 3 bērniņu ienākšana ģimenē mainījusi seksuālās attiecības, vaicājam Svetlanai Bikšus, kuru Instagram platformā atpazīsti kā @reala.mamma.lv. Šobrīd Svetlana ir ceturtās atvasītes gaidībās.

Grūtniecības laikā pāra seksuālajām attiecībām nereti traucē domas, ka tas varētu traucēt mazulīša veselībai. “Pastāv mīts, ka vīrietis var traucēt bērniņam vai pat izraisīt dzemdības. Tā nav! Ja tas būtu tik vienkārši, tad grūtniecību nevarētu iznēsāt līdz galam,” stāsta ārste ķirurģe, Cilmes šūnu bankas medicīniskā konsultante Inese Bolmane. Viņa norāda, ka mazulis māmiņas puncī ir pasargāts ar muskuļu sienu, dzemdes sienu un maksts muskulatūru.

Kamēr vienas sievietes ļoti baidās no intīmām attiecībām grūtniecības laikā, aptuveni 30% sieviešu gaidību laikā seksu var gribēt pat vairāk. Kāpēc? Inese Bolmane skaidro, ka grūtniecības laikā mazajā iegurnī pieaug asinsrite, tāpēc ir vieglāk uzbudināties, seksuālās sajūtas ir krāšņākas.

Jā, grūtniecības laikā seksuālās attiecības būs citādākas nekā pirms tam, taču tās pāri satuvinās. “Sekss atbrīvo laimes hormonus, un ieguvēji būs visi trīs, jo ne tikai sieviete un vīrietis gūst atslābumu un laimes sajūtu, bet arī mazulis saņem labās laimes hormonu sajūtas,” uzsver I. Bolmane, sakot, ka intīmās attiecības būs pāri stiprinošs moments, pie kura vajadzētu apzināti piedomāt.