Esmu stāvoklī. Kā pateikt partnerim?

Esmu stāvoklī. Kā pateikt partnerim?

13. Feb 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Daudzas sievietes, konstatējot faktu, ka ir gaidībās, samulst: „Kā mans partneris uztvers šo ziņu?”. Ja abi esat cītīgi plānojuši un mērķtiecīgi „devušies pēcnācēja virzienā”, tad šīs ziņas pavēstīšana problēmas nesagādās, bet, ko darīt, ja grūtniecība nav plānota?

Ļauj vaļu fantāzijai

Ja esi puslīdz pārliecināta, ka Tavs partneris par gaidāmo mazulīti priecāsies, tad Tev nav lieki jālauza galvu par šo tēmu. Vari atslābināties un paziņošanu, ka abi kļūsiet par vecākiem, pārvērst neaizmirstamā, emocionālā piedzīvojumā. Ziņa, ka no šī brīža mainīsies jūsu abu dzīves, taču ir ievērības cienīga!

Pagatavo savam mīļotajam vakariņas sveču gaismā vai uzaicini uz romantisku tikšanos, kuras laikā uzdāvini savam partnerim mazmazītiņas zeķītes, kurās noslēpta zīmīte – Tu būsi tētis!

Tomēr ne jau visi vīrieši ir sajūsmā par romantiku. Tad jāizdomā kaut kas smieklīgs vai interesants. Piemēram, servē grūtniecības testu savam vīrietim uz šķīvja vakariņu vietā vai uz istabas durvīm piestiprini uzrakstu: ” Laipni lūdzu, topošā māmiņa Tevi jau gaida!” vai „Mums būs bēbis!”

Stāsta māmiņa Marta: ”Tā kā mēs abi gribējām bērniņu, tad man paziņot bērniņa tētim bija ļoti viegli. Viņš tajā laikā strādāja Īrijā, mazulis pieteicās, kad biju aizbraukusi ciemos pie sava puiša. Kad atgriezos, tad pēc kādām trīs, četrām nedēļām uzzināju, ka gaidu mazuli. Tad, protams, bija zvans draugam ar tekstu: ”Nu tad beidzot mums būs bēbis!”

Stāsta māmiņa Endija: „Es izdarīju pavisam vienkārši! Nofotografēju pozitīvo grūtniecības testu ar telefonu un aizsūtīju savam draugam to kā MMS. Viņš tajā mirklī strādāja un nevarēja atbildēt, bet man tik ļoti gribējās pavēstīt šo ziņu! Vakarā, kad aizbraucu viņam pretī uz darbu, mana puiša seju rotāja plats smaids!”

Stāsta māmiņa Elizabete: „Es darīju tā – vannas istabā ar lūpu krāsu uz spoguļa uzrakstīju: "Tā izskatās topošais tētis!". Pirms tam es savam vīrietim teicu, ka esmu kaut ko sabojājusi vannas istabā, lai ieiet un paskatās. Viņš bija tik pārsteigts un priecājās no visas sirds!”

Kļūdas!

1. Nezvani savam vīrietim uz darbu un nepaziņo, ka nu jau jūs esat trīs. Ja gribi paziņot šo svarīgo ziņu savam partnerim pa telefonu, kamēr viņš atrodas birojā un ap viņu čum un mudž darba kolēģi, nebrīnies, ja atbilde sastāvēs tikai no pāris zilbēm.

2. Tikpat muļķīgi būtu sūtīs īsziņu. Šī ir lieta, ko tomēr labāk pateikt klātienē!

Vīriešu reakcija

Pilnīgi iespējams, ka tā vietā, lai vīrietis paķertu Tevi uz rokām, sāktu skūpstīt un savādāk sajūsmināties, par gaidāmo mazuli, Tu saskarsies ar pavisam savādāku reakciju, kas būs tālu no sajūsmas izvirdumiem. Pat tad, ja Tavs partneris bērnu vēlas, pirmā reakcija varētu būt, piemēram, – vai Tu esi pārliecināta? Nedusmojies un nebozies, pēkšņa ziņa vienmēr ir „jāsagremo”.

Vajadzīgs laiks

Grūtniecības izraisītās sekas ir tik tālejošas, ka var izraisīt ne tikai prieku, bet arī bailes. Tavs partneris pirmajā mirklī noteikti nav spējīgs uz lielām jūtu izpausmēm, jo no sākuma nespēj pilnībā aptvert, ko Tavi vārdi nozīmē.

Iespējams, ka vīrieša galvā tajā mirklī zib tūkstošiem domu: vai šis ir īstais mirklis? Kas notiks ar mūsu plāniem? Vai es spēju sniegt savai partnerei to atbalstu, kas viņai ir nepieciešams? Un tā tālāk.

Kā stāsta māmiņa Zaiga, arī viņas topošais vīrs ziņu par mazuļa pieteikšanos uztvēris pilnīgi ne tā, kā kāda sieviete to gribētu. „Tā kā neatrados mirklī, kad uzzināju, ka esmu stāvoklī, Latvijā, uzreiz pēc grūtniecības testa veikšanas zvanīju savam puisim. Kad paziņoju, ka mums būs mazulis, viņš klusēja, tad sāka histēriski smieties un teica, ka nevarot neko pateikt. Lai pazvanot nākošajā dienā. Tādu reakciju tiešām negaidīju!”.

Bail zaudēt kontroli

Nākotne kopā ar bērnu ietver sevī tik daudz nezināmā, ko vairs nevar regulēt tikai viens cilvēks vai pāris. Iespēja būt pilnīgi spontānam un neatkarīgam, dzīvojot kopā ar bērnu, ir ierobežota. Daudziem vīriešiem, kā arī sievietēm no sākuma ar šādu domu ir jāaprod. Taču arī tie vīrieši, kuri no sākuma ir izturējušies vēsi vai atturīgi, galu galā var kļūt par ļoti labiem tēviem.

Izvēlies pareizu vietu

Svarīgi, kad, kā un kurā vietā Tu izlemj paziņot partnerim šo jaunumu. Iespējams, ka tieši tas ietekmēs viņa reakciju. Nenolaupi sev iespēju izdzīvot šo mirkli emocionāli, tādēļ speciālisti iesaka vispirms sievietei pārdomāt savu rīcību. Piemēram, nestāsti no sākuma par svarīgo jaunumu draudzenēm, radiem un paziņām, atstājot savu vīrieti kā pēdējo šajā rindā. Topošajam tētim tomēr ir priekšroka!

Ļauj piedalīties procesā

Jau no pašām pirmajām dienām ir arī svarīgi sniegt iespēju partnerim piedalīties bērniņa gaidīšanas procesā. Daži vīrieši varbūt kautrējas izrādīt to, ka vēlas iesaistīties, tad nepieciešams viņus iedrošināt. Ja tomēr vīrietis no sākuma ir piesardzīgs un atturīgs, jāmēģina noskaidrot, kas viņā rada šādu izturēšanos, nav jāsteidzas ar pārmetumiem, bet jādod partnerim laiks.

Kad ar partneri esat abi tikuši skaidrībā, kā tad jūtaties topošo vecāku lomā, varat šo ziņu palēnām sākt izpaust arī saviem tuviniekiem.

Neaizmirsti jau laicīgi apziņot šo jaunumu darba devējam, lai Tev pienākošās tiesības netiktu aiz nezināšanas pārkāptas, piemēram, Tevi neatlaistu no darba.

Kā Tu savam partnerim pateici, ka esi bērniņa gaidībās?