Bēbīšu klubs: Saruna ar vecmāti, lai sagatavotos dzemdībām

09. Nov 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bēbīšu kluba gaidāmā mazulīša vecāki gatavojas bērniņa ienākšanai pasaulē, tāpēc Santa un Kalvis tikās ar vecmāti Inesi Kampusu, lai pārrunātu sev interesējošos jautājumus par dzemdībām.

Runājot par dzemdībām, vecmāte Inese Kampusa teic, ka sievietes šajā brīdī mēdz palaist garām medicīnas personāla teikto, tāpēc ļoti svarīga ir tēva klātbūtne. “Tēviem būtu svarīgi padomāt, kā māmiņu salikt kompaktā personībā un sapurināt brīžos, kad ir grūti un šķiet, ka vairs nevar izturēt,” saka Inese Kampusa, atgādinot, ka dzemdības ir kopīgs darbs. Vēl viens svarīgs tēta uzdevums ir sekot līdzi un kontrolēt, lai sieviete pareizi elpotu. “Tētis ir kā tehniskais personāls, kas atbild par elpošanu, nodrošina ēdamo, dzeramo un izklaidi, gatavojoties dzimšanas dienai,” saka vecmāte.

Lai varētu labāk nodoties dzemdībām, pārim svarīgi jau iepriekš pārdomāt, kas viņiem šajā procesā ir svarīgs – vai jāskan konkrētai mūzikai, vai arī jāvalda klusumam. Iespējams, pāris vēlas, lai dzemdību istabā būtu sveces, sev mīļas bildes u.tml.

Ņemot vērā Covid-19 izplatības ierobežojošos pasākumus, I. Kampusa uzsver, ka ļoti svarīgi apsvērt, ka jebkurā momentā situācija var mainīties un tētim var būt arī liegts atrasties blakus dzemdībās. “Ir jāpārdomā, kā atbalstīt māmiņu nedaudz savādāk. Ir ļoti būtiski, lai būtu rezerves variants,” saka vecmāte.

SAGATAVOJIES DZEMDĪBĀM AR MĀMIŅU KLUBA

SPECIĀLISTU VADĪTAJĀM LEKCIJĀM UN KURSIEM