Bēbīšu klubs: Rūpes par ādu, lai izvairītos no strijām

07. Oct 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bēbīšu Kluba gaidāmā mazuļa māmiņai Santai šobrīd rit grūtniecības 7.mēnesis. Kā atzīst topošā māmiņa, šobrīd viņa īpašu vērību pievērš ādas mitrināšanai, lai neveidotos strijas.

Strijas ir ādas plīsumi, kas veidojas nevis uz ādas virsas, bet gan tās 2.slānī jeb dermā, kur atrodas šķiedru karkass. “Sākotnēji strijas izskatās kā rozā krāsas apvidus, var būt niezošs, taču ar laiku, tam palielinoties, veidojas atrofiskas vietas, kuras paliek spilgti sārtas vai violetas,” skaidro dermatoloģe Diana Plise. Ar laiku strijas paliek bālganas, ar sakrokotu virsmu. 

Lai mazinātu risku veidoties strijām grūtniecības laikā, īpaša uzmanība ādas kopšanai jāpievērš tuvojoties gaidību 2.trimestrim, kad sāk palielināties ķermeņa apkārtmēri, jo tas ir viens no riska faktoriem, kas veicina striju rašanos. Papildus intensīvai ādas mitrināšanai, vajadzētu arī pievērst uzmanību savai ēdienkartei, lai tā būtu veselīga un pilnvērtīga.

Pastiprināti rūpēties par ādu nepieciešams vēl pirms striju parādīšanas, jo ar pareizu un regulāru ādas kopšanu var ievērojami samazināt striju veidošanās varbūtību.

No aptiekā pieejamajiem līdzekļiem, kas paredzēti pret striju veidošanos, priekšroku ieteicams dod tādam, kura sastāvs ir maksimāli dabīgs, kā, piemēram, jaunajam un uzlabotajam Maria Maternity PRE&POST NATAL krēmam ar inovatīvo formulu, kas iekļauj speciālu dabīgo eļļu kompleksu kombinācijā ar vīnogu kauliņu eļļu, hialuronskābi un E vitamīnu, kam ir nomierinoša un mitrinoša iedarbība.

Svarīgi, lai ādas kopšanu un mitrināšanu topošā māmiņa veiktu regulāri katru dienu, neaizmirstot par savu ādu parūpēties arī pēc dzemdībām. “Bērns ir svarīgs, taču nedrīkst aizmirst arī par sevi, tāpēc pēc katra dušas apmeklējuma āda ir jāpārklāj ar mitrinošu līdzekli,” atgādina dermatoloģe Diana Plise.

Maria Maternity pretstriju krēms