Bēbīšu klubs: Kārtojam dzemdību somu

07. Dec 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Gatavojoties satikties ar savu ilgi gaidīto mazuli, Bēbīšu kluba māmiņa Santa kārto savu dzemdību somu. Kā to vispraktiskāk sakārtot, vaicājām Siguldas dzemdību nodaļas vecmātei Inesei Kampusai.

Kārtojot dzemdību somu, tās saturu vislabāk likt nevis vienā somā, bet gan sadalīt trīs atsevišķās, sadalot:

  • Lietas māmiņai;
  • Lietas tētim;
  • Lietas mazulim.

“Mammas somā vienmēr vajadzētu būt atsevišķi nodalītām lietām, kuras vilkt mugurā dzemdību laikā, un kuras būs nepieciešams atrodoties dzemdību nodaļā,” par principu, kā sakārtot dzemdību somu, stāsta vecmāte Inese Kampusa. Viņa atgādina, ka topošajai māmiņai vajadzētu padomāt, lai dzemdībām domātais tērps būtu ērts, netraucētu, māmiņa tajā kustos viegli un komfortabli, bet lai tas nebūtu pārāk garš.

Sarakstus ar lietām, kuras likt dzemdību somā, meklē dzemdību iestāžu mājas lapās.

Vecmāte atgādina, ka dzemdību somā obligāti jābūt līdzi pasei, mātes pasei, kā arī Covid-19 sertifikātiem, kā arī nedrīkst aizmirst par lielajām autiņbiksītēm un higiēniskajām paketēm, kuras sievietei būs nepieciešamas ne tikai pēc dzemdībām, bet jau dzemdību laikā. Runājot par lietām, kuras jāliek tēta dzemdību somā, Inese Kampusa atgādina, ka topošajam tētim nepieciešams plaušu rentgens, maiņas apavi un maiņas drēbes, piebilstot: “Tētis ir sava veida tehniskais direktors ar lielu somu, kurā ir sagatavots viss mazuļa dzimšanas dienas ballītei, tostarp gan ūdens, gan arī šokolāde enerģijai, jo māmiņai tā būs ļoti nepieciešama.”

Mazulim paredzētajā somā atsevišķi liek lietas, kas būs nepieciešamas bērniņam uzreiz pēc piedzimšanas. “Bērna soma sastāv no diviem pirmajiem komplektiem. Pirmajā komplektā ir visvienkāršākā cepurīte, visvienkāršākās zeķītes un mitrumu uzsūcošs paladziņš. Pēc piedzimšanas mazulim tiks uzvilkta cepurīte, zeķītes, un, apsegts ar paladziņu, bērniņš tiks noguldīts mammai uz punča. Pēc tam mazulim būs nepieciešama sausa cepurīte, sausas zeķītes, autiņbiksītes un rāpulītis ne mazāks par 56 cm,” teic vecmāte. Dzemdību somā nedrīkst aizmirst ielikt arī higiēnas piederumus, tostarp, mitrās salvetes, kā arī flaneļa autiņu vai frotē dvielīti, lai varētu pēc mazgāšanas nosusināt mazuļa dibentiņu.