Arī turpmāk Prenatālās diagnostikas nodaļas pakalpojumi  pieejami Bērnu slimnīcā

Arī turpmāk Prenatālās diagnostikas nodaļas pakalpojumi pieejami Bērnu slimnīcā

09. Jul 2013, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Balstoties uz Veselības ministrijas izstrādātiem grozījumiem, kas nosaka dzemdību palīdzības nodrošināšanas kārtību, ar 1.jūliju invazīvo diagnostiku (horija biopsiju un amniocentēzi) varēs veikt trijās ārstniecības iestādēs Rīgā. Viena no tām ir Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (Rīga, Vienības gatve 45). Prenatālās diagnostikas nodaļas speciālisti savas darbības rezultātā spēj nodrošināt agrīnu iedzimto augļa attīstības anomāliju diagnostiku un augļa ģenētiskās patoloģijas gadījumā savlaicīgi lemt par grūtniecības tālāku vadīšanu.

 

Prenatālās diagnostikas nodaļas pakalpojumus var saņemt Bērnu slimnīcas Torņakalna novietnē katru darba dienu no plkst. 8.00 līdz 16.00, iepriekš pierakstoties pa tālruni 67373562.

 

Prenatālās diagnostikas nodaļas speciālisti veic paaugstināta ģenētiskā riska grupas grūtnieču konsultēšanu un izmeklēšanu, kā arī medicīniski ģenētisko konsultēšanu ģimenēm, sniedzot sekojošus  pakalpojumus:

-        11 – 13⁺⁶ grūtniecības nedēļās kombinētais skrīnings (augļa ultrasonogrāfija un bioķīmiskās analīzes),

-        20 – 22 grūtniecības nedēļās augļa ultrasonogrāfija (detalizēta augļa anatomijas izvērtēšana, ultrasonogrāfiskie marķieri),

-        detalizēta augļa ultrasonogrāfija strukturālu un hromosomālu augļa attīstības anomāliju gadījumā,

-        intrauterīnas augļa augšanas aiztures monitorings riska grupai (pēc 24 grūtniecības nedēļās),

-        multidisciplināri ārstu konsīliji iedzimtu augļa attīstības anomāliju gadījumā,

-        ģenētiķa, bērnu ķirurga, bērnu kardiologa, bērnu urologa u.c. speciālistu konsultācija,

-        nākošās grūtniecības plānošana u.c.

 

Lai saņemtu valsts apmaksātus prenatālās diagnostikas nodaļas pakalpojumus, ir nepieciešams nosūtījums no ģimenes ārsta vai ārsta ginekologa, pie kura grūtniece ir uzskaitē un kam ir līgums ar Nacionālās veselības dienestu.

 

Informējam, ka Medicīniskās ģenētikas klīnika ir klīniskais dienests Latvijā, kas nodrošina ģenētisko konsultēšanu visa vecuma pacientiem un to ģimenēm, kurām ir aizdomas par iedzimtu vai pārmantotu ģenētisku saslimšanu. Klīnikas struktūrā ietilpst vairākas nodaļas, tai skaitā prenatālās diagnostikas nodaļa, kas nodrošina paaugstināta ģenētiskā riska grupas grūtnieču konsultēšanu un izmeklēšanu.