9 mirkļi no savas grūtniecības, kurus tu atcerēsies visu mūžu

9 mirkļi no savas grūtniecības, kurus tu atcerēsies visu mūžu

04. Oct 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Grūtniecība ir ne tikai ļoti īpašs, bet arī grūts posms sievietes dzīvē, jo organismam jāpielāgojas lielajām izmaiņām. Visticamāk, kādā momentā pienāks brīdis, kad sapņosi par to, lai šie deviņi mēneši ātrāk aizritētu, lai tu varētu satikt savu mazulīti. 

Neskatoties uz muguras sāpēm, tūsku, smaguma sajūtu, grūtniecību tu noteikti atcerēsies kā ļoti īpašu laiku. Savukārt, sastopot uz ielas kādu citu topošo māmiņu, visticamāk, tev atmiņā uzplaiksnīs momenti no pašas gaidību laika. Apstājies un atceries savas grūtniecības īpašākos momentus!

Divas svītriņas grūtniecības testā. Visticamāk, tajās minūtēs, kuras pavadīji, raugoties uz grūtniecības testu un gaidot to rezultātu, tavā galvā valdīja pamatīga emociju buķete. Savukārt, ieraugot testā divas svītriņas, tevi pārņēma reizē prieks, eiforija, pārsteigums un nedaudz arī bailes par to, kas sagaida tālāk. Visticamāk, pagāja labs brīdis, kamēr pa īstam saprati, ka pēc deviņiem mēnešiem tu kļūsi par mammu.

Jaunumu paziņošana otrajai pusītei. Vai atceries sava mīļotā cilvēka reakciju, kad paziņoji viņam, ka viņš drīzumā kļūs par tēti? Visticamāk, viņa sejā atplauka milzu smaids un viņš kļuva par laimīgāko cilvēku pasaulē. 

Pirmais ārsta apmeklējums. Ārsts apmeklējuma laikā apstiprināja grūtniecību un, iespējams, veica pirmo ultrasonogrāfiju, kurā tu ieraudzīji, ka tevī attīstās jauna dzīvība. Tas šķita tik neticami

Grūtnieces vēders. Visticamāk, no brīža, kad testā ieraudzīji divas svītriņas, tu ikreiz, kad gāji garām spogulim, pie tā apstājies, lai aplūkotu sevi un pārliecinātos, vai vēders kļuvis jau apaļāks un pamanāmāks.

Mazuļa pirmās kustības. Sākotnēji tu, iespējams, nodomāji, ka tās ir vien vēdera gāzes, taču atkārtoti sajūtot maigos tauriņa pieskārienus no vēdera iekšpuses, tu apjauti, ka tās ir tava bērniņa kustības. Ar katru turpmāko nedēļu tās kļuva aizvien spēcīgākas.

Grūtnieču apģērba iegāde. Kad iepriekšējās drēbes kļuva neērtas, bija laiks iegādāt topošajām māmiņām paredzētos apģērbus. Ērtas bikses, tunikas vai speciālo grūtnieču peldkostīmu, lai varētu turpināt savas iesāktās peldes. Došanās uz grūtnieču apģērbu nodaļu ir kā pievienošanās unikālam klubiņam - topošo māmiņu rindām.

Pūriņa iegāde mazulim. Vai arī tev pirmās drēbītes bērniņam gribējās iegādāties jau tiklīdz testā ieraudzīji divas svītriņas? Tu noteikti tāda neesi vienīgā. Drēbīšu un visu pārējo nepieciešamo lietu iegāde mazulim topošajai māmiņai ir kā sava veida meditācija – lēnām izraudzīties sev tīkamāko, doties uz veikalu vai arī sagaidīt piegādi ar kurjeru, lai pēc tam ar mīlestību atsaiņotu pirkumu un katru mazo apģērba gabalu vairākkārt pārlocītu, gaidot pasaulē ierodamies savu mazo brīnumiņu.

Sarunas ar tavu mammu. Gaidot pasaulē ierodamies bērniņu, visticamāk, arī tavas attiecības ar savu mammu kļuva savādākas nekā iepriekš. Daudzas viņas iepriekšējās rīcības, kas tev līdz šim šķita nesaprotamas, kļuva skaidrākas, un tu ar pavisām citām acīm sāki raudzīties pati uz savu māmiņu, kura tevi iznēsāja un izauklēja, pārdzīvojot par katru tavu neveiksmi un priecājoties par katru uzvaru.

Neparastais ēdienu vēlmju saraksts. Viena no tavām gaidību atmiņām, kas tev, visticamāk, visspilgtāk, paliks atmiņā, būs tavs savdabīgais ēdienu vēlmju saraksts. Siļķe kopā ar zefīriem vai arī šokolāde, uzkožot skābētu gurķīti? Kombinācijas katrai topošajai māmiņai ir savas, bet noteikti katra no mums gaidību laikā izdzīvoja momentu, kad attiecīgo ēdienu sakārojas tūlīt un tagad, pat ja tā ir dziļa nakts stunda.