Siguldā par dzemdībām būs jāmaksā mazāk!

Siguldā par dzemdībām būs jāmaksā mazāk!

09. Jun 2010, 15:17 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

No šodienas Rīgas rajona slimnīcā par dzemdību palīdzību un ķeizargrieziena operācijām būs jāmaksā mazāk, aģentūru LETA informēja Siguldas novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Diāna Kondratenko.

Par dzemdībām slimnīcā būs jāmaksā 200 lati, bet dzemdības ar ķeizargriezienu maksās 350 latus. Salīdzinājumam, kopš septembra maksa par dzemdībām slimnīcā svārstījās no 350 līdz 600 latiem.


Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Zilvers skaidro, ka lēmums samazināt dzemdību izdevumus tika pieņemts, lai palielinātu dzemdību skaitu un nenāktos slēgt Siguldas slimnīcas Dzemdību nodaļu.  

 

Līdz ar to dzemdību izmaksas turpmāk būšot zemākas pat par pakalpojuma pašizmaksu, un izmaksu starpību dotēs slimnīca.


Slimnīcas vadītājs Valdis Siļķe stāstīja, ka slimnīca saņem iedzīvotāju atbalsta vēstules par veselības aprūpes neloģiskajām reformām, kas skārušas arī Rīgas rajona slimnīcu. Viņš norāda, ka Dzemdību nodaļas labiekārtošanā pēdējo gadu laikā ieguldīti vairāki simti tūkstoši latu gan valsts, gan pašvaldību investīciju veidā.  

 

Telpas tika pārprojektētas, izveidota visiem noteikumiem atbilstoša ventilācijas sistēma ar antimikrobu filtriem dzemdību blokā, veikts kvalitatīvs remonts. Dzemdību nodaļa ar savu profesionālo darbību un pārdomāto darba organizāciju iemantojusi labu reputāciju - pēc dzemdību skaita tā bija otrā lielākā dzemdību nodaļa Vidzemē, ierindojoties aiz Valmieras.

2008.gadā Rīgas rajona slimnīcā dzemdības pieņemtas 581 reizi, bet šogad līdz 2009.gada 31.augustam pieņemtas 398 dzemdības. Kopš 1.septembra, kad slimnīcai piešķirts aprūpes slimnīcas statuss un valsts par pieņemtajām dzemdībām nemaksā, notikušas tikai 12 dzemdības.

Jau ziņots, ka Siguldas novada domes deputāti 17.septembrī nosūtīja atklātu vēstuli Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (JL) un veselības ministrei Baibai Rozentālei (TP), kurā lūdza rast iespēju turpināt Rīgas rajona slimnīcas Dzemdību nodaļas darbu, tomēr finansējums tika atteikts.

20. Oct 2009, 14:11

jā 200.ls arī nav maza summa....

20. Oct 2009, 13:40

Labs risinājums.