10 padomi topošajiem un jaunajiem tētiem

10 padomi topošajiem un jaunajiem tētiem

13. Jul 2015, 00:02 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kad piedzimst bērniņš, jaunie tēvi ir apjukuši, it sevišķi, kad viņiem ir jāpieskata bērns, kamēr māmiņas nav mājās. Šeit ir īsi padomi, kā rīkoties šādā situācijā! 

1.  Atcerieties, ka mazs zīdainītis, lai arī ir trausls, tomēr nav tik viegli ievainojams,  ja to paņem rokās. Nebaidieties paņemt savu bērnu rokās. Ja nezini, kā to pareizi darīt, tad pajautā kādam, kurš zina kā tas darāms, vienalga vai tā ir vecmāte, ārsts, medmāsa, jūsu māte, kāds cits radinieks vai draugs.

2. Ja tu jūties pamests novārtā, tad izrunājies ar savu partneri/sievu/draudzeni. Visticamāk, ka šāda situācija radusies neapzināti un viss būs līdzēts ar izrunāšanos.

3. Jaunajām māmiņām ļoti bieži ir garastāvokļa maiņas, kuras nevar paredzēt. Esi atbalstošs un piedāvā parunāt un uzklausīt ik reiz, kad tas nepieciešams. Iemācies uztvert signālus, kuri varētu brīdināt par pēcdzemdību depresiju un, ja situācija kļūst nekontrolējama, tad meklē palīdzību pie speciālistiem.

4. Atbalstiet partneri krūts barošanā. Stāstiet, ka esat lepns, ka viņa baro mazo ar krūti. Ja ir iespējams, tad pirmsdzemdību periodā apmeklējiet kursus saistībā ar barošanu ar krūti (Piesakies uz krūts ēdināšanas lekciju dzemdību sagatavošanas kursu ietvaros!).

5. Palīdziet pieskatīt un aprūpēt pārējos bērnus, ja jums tādi ir, kā arī mājas darbos. Atgādiniet jaunajai māmiņai, ka viņai nav jāuztraucas par mājas lietām, bet ir jākoncentrējas uz jaundzimušo bēbīti un atgūšanos pēc dzemdībām. 

6. Arī jaunajiem tēviem mēdz būt nomākts garastāvoklis vai pēcdzemdību depresija. Tomēr ir jāsaprot, ka ļoti daudz kas ir mainījies un šāda sajūta ir pavisam normāla. Ja saproti, ka ar to galā netiksi, ir jāmeklē palīdzība.

7. Atceries, ka vienīgā lieta, ko tu nespēj veikt ir barošana ar krūti. Tu vari mainīt autiņus, mierināt raudošu bērnu, rūpēties par bērnu, spēlēties ar bērnu, jebko, ko ir nepieciešams izdarīt bērna labā.

8. Ja tev vajag palīdzību, tad jautā! Uzzini, kam tu vari zvanīt un jautāt atbalstu un palīdzību, tas varētu būt ārsts, vecmāte, krūts ēdināšanas konsultants, psihologs vai arī bērnu aukle.

9. Jaunajai māmiņai ir nepieciešams vairāk miega un rūpes nekā ikdienā, jo viņas ķermenis atgūstas no dzemdībām. Kad vien vari, celies no rīta kopā ar mazulīti. Aiznes bērniņu pie mammas nakts vidū, lai māmiņai jāceļas mazāk reižu. Ja tev jādodas uz darbu, tad dienas laikā vairākas reizes sazinies ar jauno māmiņu un apjautājies, kā viņa jūtas. Arī viņa gaida kādu pārsteigumu, kaut tas būtu skaistu ziedu pušķis! Parādi, cik ļoti daudz Tev viņa nozīmē!

10. Atceries, ka jaunā bērna pievienošanās tavā ģimenē, emocionāli izmaina tavu dzīvi atkal un atkal, pat tad, ja tas nav tavs pirmais bērns. Lai iemācītos sadzīvot ar vēl vienu dzīvu būtni blakus, ir nepieciešams laiks. Ja ir nepieciešams, tad velti laiku sev un atpūties!

PIESAKIES UZ NODARBĪBĀM TOPOŠAJIEM TĒTIEM UN TOPOŠAJĀM MĀMIŅĀM!