Māmiņu Klubs šoreiz Tev nāk talkā, lai gaidīšanas laiku padarītu skaistāku, piedāvājot 10 skaistas domas par bērniņa gaidīšanas laiku!
Katra topošā māmiņa bērniņa gaidīšanas laikā ir saskārusies ar vistrakākajām domā, kas uzrodas pašas no sevis - gan labām, gan sliktām. Visgrūtāk ir gaidot pirmo bērniņu - viss ir jauns un neparasts. Protams, katra situācija ir atkarīga no katras mammas, tomēr bieži vien ir tā, ka ikviena sāpīte liek sabīties, augošais vēders mudina pārcilāt prātā skaistuma etalonus un gaidāmās dzemdības liekas tas trakākais, kas vispār var būt. Tomēr negatīvās domas šajā burvīgajā laikā jācenšas nobīdīt tālu, tālu, dodot vietu labajām. Pamēģinām?
- Man nav jāuztraucas, ja jūtu to, ka esmu stāvoklī
Gaidot bērniņu, organisms piedzīvo lielas izmaiņas, tādēļ ir tikai normāli, ka ik pa laikam iesāpas te šur, te tur. Tādēļ, katru reizi, kad uzrodas domas „Ak, vai! Vai tas ir normāli vai kaut kas tomēr ar grūtniecību nav kārtībā?”, mācies pateikt sev skaļi un skaidri: „Stop! Es drīkstu just to, ka esmu stāvoklī!”
- Arī neredzot mazuli, es esmu viņam tuva
Redzēt mazulīti sonogrammās - tas ir emocionāls un īpašs moments visiem jaunajiem vecākiem, tomēr mūsdienu tehnoloģiskās iespējas var radīt arī zināmu atkarību. Tādēļ topošā māmiņa nedrīkst aizmirst, ka arī bez USG ir ļoti daudz iespēju, kā izveidot īpašo saikni ar gaidāmo mazuli un būt pārliecinātai, ka viņam mammas puncī klājas labi. Emocionālo saikni tu vari izveidot ar mazuli, kaut vai sarunājoties ar viņu domās. Ja tev rodas vēlēšanās doties uz USG apskati biežāk, nekā ārsts ir nosūtījis, tad saki sev: „Arī neredzot mazuli, es esmu viņam vistuvākā un jūtu, ka viņam iet labi!”
- Es varu paļauties uz savu ķermeni
Jaunā dzīvība māmiņas vēderā, seko īpašam, sen izstrādātam dabas plānam - tā aug un attīstās gandrīz pati no sevis. Grūtniecei tikpat kā nekas nav jādara - tikai jācenšas ievērot veselīgu dzīvesveidu un jāļauj, lai šis brīnums varētu īstenoties. Ja tomēr rodas domas, kā: „Ir tik daudz lietas, kas var noiet greizi!”, tad jāatceras, ka tavs ķermenis lieliski ir funkcionējis visu laiku pats no sevis. Mierini sevi ar domu: „Es varu uzticēties savam ķermenim, arī tagad tas tiek galā pats!”
- Es koncentrējos uz to, ko varu, nevis uz to, ko nevaru
Grūtniecības laikā daudzas jaunās māmiņas koncentrējas uz to, ko viņas vairs NEVAR darīt, piemēram, rodas bažas, vai var apmeklēt saunu, krāsot matus, sportot kā iepriekš utt. Protams, ka informācija par to, kāda izturēšanās un kādi ikdienas prieciņi var nodarīt kaitējumu mazulim, ir svarīga, tomēr nebēdājies par to, ka Tev jāatsakās no daudzām lietām. Koncentrējies uz to, ka ar visu pozitīvo, ko tu dari, tu dari labu mazulim, piemēram, klausoties skaistu mūziku, domājot labas domas, ēdot veselīgi, daudz kustoties utt.
- Gaidot bērniņu, es pietuvojos lielajam dzīvības brīnumam
Grūtniecības laikā topošai māmiņai jārēķinās ar to, ka ne visas sajūtas būs patīkamas. Nedēļām ilgi var mocīt nelabums un milzīgs nogurums, vēlākā grūtniecības posmā var pievienoties kuņģa dedzināšana un citas ligas, tomēr visas negatīvās lietas, kas saistās ar grūtniecību, var tikt uztvertas nevis, kā problēma, bet gan kā zīme, ka grūtniece piedalās LIELAJĀ dzīves brīnuma radīšanā. Nekad savā dzīvē sieviete nepietuvojas šim noslēpumam tik tuvu, kā gaidot bērniņu. Tādēļ atceries - tikai tev kā sievietei ir šis potenciāls, radīt dzīvību un iznēsāt to sevī.
- Mana grūtniecība ir vienreizēja
Tieksme salīdzināt savas sajūtas grūtniecības laikā, ar citu topošo māmiņu sajūtām, ir normāla parādība. Tomēr, ja citai grūtniecei nav tieši tādas sāpes mugurā, vēdera apkārtmērs atšķiras vai augļa svars ir savādāks, tas nenozīmē, ka tava grūtniecība nav normāla vai ir pamats uztraukumam. Nav standarta grūtniecības! Tādēļ mierini sevi ar vārdiem: ”Mana grūtniecība ir īpaša un neviena cita nav tāda kā šī!”
- Mans vēders padara mani īpašā veidā skaistu
Ne visas sievietes savas ārējās pārmaiņas grūtniecības laikā spēj uztvert mierīgi. Bieži vien šīs sajūtas pastiprina arī izmaiņas partnera uzvedībā. Pirms bažas par ārējo izskatu ņem virsroku, jāsāk tām aktīvi pretoties! Mēs zinām, ka ir ļoti daudz dažādi skaistuma veidi un ka ļoti nozīmīgs ir arī iekšējais starojums. Jo vairāk tu domāsi par to, ka šajos mēnešos atrodies īpaši svētītā, noslēpumainā stāvoklī, jo vieglāk tev izdosies saprast, ka grūtniecības laikā esi īpaši skaista.
- Es varu atvērties kā pumpurs
Būt grūtniecei nozīmē to, ka kādreiz pienāks arī dzemdību mirklis. Tas ir saistīts ar nezināmo, īpaši tām grūtniecēm, kuras gaida pirmo bērniņu. Tikai no katras pašas ir atkarīgs, vai gaidīt šo mirkli ar bailēm un satraukumu, vai arī vienkārši paļauties uz notiekošo un būt gatavai atvērties. Gandrīz visu pārējo izdara daba pati, kas seko mūžsenai programmai. Viss, kas tiek prasīts no topošās māmiņas, ir spēja būt atvērtai pret visu, kas notiek un pakļauties dabas programmai. Labs vingrinājums pozitīvai domāšanai ir spēja sev teikt: „Es varu atvērties gaidāmajam bērniņam, es esmu atvērta visam, kas notiks”
- Kontrakcijas ir mani sabiedrotie
Kontrakcijas vienmēr ir ļoti sāpīgas, tomēr der atcerēties, ka katras sievietes sāpju slieksnis ir dažāds un ir izgudrotas iespējas, kā mazināt nepatīkamās izjūtas - elpošanas vingrinājumi, kustības un pozas. Īpaši svarīgs ir arī iekšējais noskaņojums. Skaists ir priekšstats, ka kontrakcijas ir vilnis, kas atplūst un kuram tu nododies, peldi līdzi, šūpojies uz tā. Tas nav nekas, pret ko tev būtu jācīnās. Katrs kontrakciju vilnis nes tevi tuvāk mazulim. Tādēļ jau pirms dzemdībām noskaņo sevi, ka kontrakcijas ir tavi sabiedrotie!
- Bērnam dzimstot, arī es pati piedzimstu no jauna
Dzemdībās pasaulē neierodas tikai bērniņš, arī grūtniece piedzimst no jauna, jo tagad viņa nav tā, kas bija iepriekš - tagad viņa patiesi ir mamma! Šis mirklis ārkārtīgi paplašina pieredzes horizontu - jaunā māmiņa saskaras ar jūtām, kuras iepriekš nepazina, kuras palīdzēs vēlāk būt daudz iejūtīgai pret visu pasaulē un stiprākai kā jebkad. Ja tev uzmācās bažas par to, kā viss norisināsies, tad raidi tās prom ar domām: „Man priekšā stāv liels un brīnišķīgs piedzīvojums, kura galarezultāts ir ne tikai jauna dzīvība, mans bērns, bet arī es un mans partneris kļūsim par jauniem cilvēkiem: māmiņu un tēti.”
Māmiņu Klubs