Zīdīšanas veicināšanas nedēļa

Zīdīšanas veicināšanas nedēļa

02. Aug 2018, 14:12 Mamm.mamm Mamm.mamm

Mums krūtsbarošana ir bijusi salīdzinoši mierīga, vienkārša, viegla. Dažos grūtajos brīžos konsultējos ar krūtsbarošanas speciālisti un pati paturēju prātā, ka galvenais ir bērnu likt pie krūts (pēc bērna pieprasījuma) un dzert daudz ūdens. Paļaujos uz savu un bērna organismu, kuri savā starpā viens otru sapratīs (kā "māte daba" to paredz). Tāpat, pieļauju, ka dzemdības mājās, mierīgā vidē ar saprotošu vecmāti bija lielisks sākumpunkts mūsu krūtsbarošanas (un visādi citādi vecāku būšanas) pieredzē. 

Lai nu kā, varu teikt, ka grūtniecība ir ieviesusi zināmas pārmaiņas krūtsbarošanā un jau kādu laiku jutu, ka pieniņa vairs nav (bērns zīž krūti kā māneklīti). Saprotot, ka ir citi veidi, kā bērns var saņemt mierinājumu, krūts zīšanu veiksmīgi esam pārtraukuši. Visgrūtākais bija izturēt pirmās divas dienas mājās, ejot ggulēt diendusu. Iepriekš krūti bērns saņēma vairs tikai pirms diendusām mājās (tas bija vienīgais veids, kā parādīt, ka ejam gulēt diendusu). Tad nu sekoja spītēšanās un dusmošanās. Pēc divu stundu cīņas, bērns iemiga un nogulēja pat 3 stundas (iepriekš parasti līdz 2 stundām). :) 

Vienīgais, ko ļoti uzmanu, lai pašai nebūtu drēbes tādas, kuru izgriezumi varētu liecināt par vieglu piekļuvi krūtīm. Arī dušiņā neskalojos kopā ar bērnu (lai arī iepriekš karstajās dienās mēdzu tā darīt). Nevajag jau uzbāzties un atgādināt, piedāvāt to, ko vairs nevar dabūt. :)

Mums krūts zīšanas noslēgums ir sakritis ar Pasaules zīdīšanas veicināšanas nedēļa. Domāju, ka, ja mums krūts zīšana ir beigusies, citiem tā, iespējams, ir sākusies vai drīz sāksies un varētu būt dažādi jautājumi. :) Par dažādiem (cik saprotu) bezmaksas pasākumiem Rīgā var palasīties (un pieteikties) šeit: http://www.veseligsridzinieks.lv/pasaules-zidisanas-veicinasanas-nedela/

Domāju, ka dažādas aktivitātes zīdīšanas veicināšanai notiek arī citur. Būtu jauki, ja padalītos ar informāciju arī komentāros - varbūt kādai noder! ;)

 

Titulattēls: natural-pregnancy-midwife.com