Uzsākta ziedojumu kampaņa Glābējsilītes izveidei Jelgavā

Uzsākta ziedojumu kampaņa Glābējsilītes izveidei Jelgavā

05. Feb 2014, 13:36 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Šobrīd Zemgale ir vienīgais Latvijas reģions, kurā nav izveidota Glābējsilīte jeb Baby Box, tāpēc 2014. gadā plānots to izveidot Jelgavas pilsētas slimnīcas teritorijā. Lai savāktu nepieciešamos līdzekļus Jelgavas Glābējsilītes izveidei, 1. februārī uzsākta ziedojumu kampaņa sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu.

Kopš 2009. gada Latvijā izveidotas septiņas Glābējsilītes jeb Baby Box, kas ir īpašas vietas, kur vecāki dažādu apstākļu spiesti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa. Šo gadu laikā izglābtas 25 bērnu dzīvības. Projekta sākumā sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu tika nolemts, ka vismaz vienai šādai īpašai vietai jābūt katrā Latvijas reģionā.

Latvijas Bērnu fonda vadītājs Andris Bērziņš: „Esam pateicīgi par līdzšinējo sabiedrības atsaucību un izpratni, atbalstot Glābējsilīšu izveidi Latvijas reģionos. Jau divdesmit piecas reizes nezināmu un reizēm grūti izprotamu iemeslu dēļ ir atvērtas Glābējsilītes durtiņas un mazajām dzīvībām dota otra iespēja dzīvot, iespēja izaugt mīlošā un gādīgā ģimenē. Vēlamies aicināt līdzcilvēkus arī šoreiz nebūt vienaldzīgiem un piedalīties pirmās vietas bērna dzīvībai  izveidē Zemgalē.”

Jelgavas pilsētas slimnīca par piemērotu vietu Glābējsilītei atzinusi slimnīcas korpusu, blakus Uzņemšanas nodaļai, kur plānots izbūvēt nelielu telpu. Šobrīd iesniegti dokumenti pašvaldības būvvaldē, lai saņemtu arhitektūras un plānošanas uzdevumu, kur norādītas prasības Glābējsilītes izveidošanai Jelgavas pilsētas slimnīcā. Precīzas Glābējsilītes izmaksas būs zināms, kad tiks sagatavots tehniskais projekts un saskaņots ar būvvaldi.

Visu februāra mēnesi ziedot varēs Latvijas Bērnu fonda ziedojumu kastītēs, kā arī zvanot pa ziedojumu tālruni 90006484 un ziedojot eiro 1, 42. Vai arī ziedot ar pārskaitījumu uz Latvijas Bērnu fondu. Vairāk par iespējām ziedot var lasīt - http://babybox.lv/index.php?id=14

Tiklīdz tiks saziedota nepieciešamā nauda (vienas Glābējsilītes vidējās izmaksas ir 14 000 eiro, bet summa ir atkarīga no nepieciešamajiem būvdarbiem) tiks uzsākts darbs pie projekta īstenošanas Jelgavā.

Projekts Baby Box – vieta bērna dzīvībai ir iespēja glābt to bērnu dzīvības, kuri ir pilnīgi bezspēcīgi vecāku neadekvātas rīcības priekšā. Baby Box ir traģiska nozieguma profilakses projekts! Latvijā šobrīd ir septiņas Glābējsilītes – Rīgā, Valmierā, Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē, Madonā, Ventspilī.