Staigāsim ar basām kājām!

Staigāsim ar basām kājām!

11. Jun 2018, 12:45 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vai bērnam ir veselīgi staigāt ar basām kājām? Piemēram, vasarnīcā? Ārsti iesaka to darīt katru dienu! Tas ir veselīgi, jo laikā, kad bērns pārvietojas basām kājām, aktivizējas punkti pēdās, kājiņas tiek norūdītas, un tāpat arī viss organisms. Pēdas nesvīst, un arī tā ir iespēja izvairīties no kāju sēnītes.

Tad kāpēc mūsu vecmāmiņas un vectētiņi staigāja ar basām kājām, bet mums to tomēr liedza darīt? Mēs taču visi esam dzirdējuši - "grīda ir auksta, uzvelc siltā zeķītes.."

Tam droši vien ir kāds iemesls -

Cilvēks ir sociāla būtne, mēs pievēršam uzmanību modei, mums ir svarīgi, ko teiks citi, mēs kopējam stereotipus un sociālos zīmogus. Ja visi nestaigā basām kājām, tad arī mēs nestaigāsim.

Mēs ļoti mīlam savus bērnus un dažkārt pat pārāk. Šī mīlestība pāraug bailēs par to, ka bērns, staigājot basām kājām, saslims vai savainos pēdiņas. Protams, gadīties var viss, bet bīstamība dažkārt ir pārspīlēta. Jākontrolē vietas, kurās bērns pārvietojas basām kājām.

Kāpēc staigāt basām kājām ir veselīgi?

1. tiek norūdīts organiss

2. tiek aktivizēti punkti pēdās

3. tā ir iespēja izvairīties no plakanās pēdas

4. tiek masētas pēdas

5. karstā laikā pēdas izvada siltumu no bērna organisma, un tas palīdz bērnam būt možākam, dzīvespriecīgākam

4. staigāt ar basām kājām ir vienkārši jautri - tas ir veids, kā izjust telpu un pārvietošanās brīvību citādi!

Tāpēc, velciet vien apavus nost, un novelciet tos arī bērnam! Sākumā sajūtas var būt neparastas, bet pēc laiciņa jau pieradīsiet un tas liksies kā neaizmirstams piedzīvojums pēdām, vilkt kājās zeķes un čības nemaz negribēsies!

Ja jums ir meita, starp citu, staigāšana ar basām kājām, viņas gaitai palīdzēs veidoties graciozākai. Meitenes plikās pēdiņas liek piesardzīgāk, un tas izskatās patiešām mīlīgi.

Māmiņu Klubs

20180611112826-75680.jpg