Sertificēta bērnu māsa Elita Svareniece: Kas vecākiem jāzina par mazuļa autiņbiksīšu zonas aprūpi

12. Dec 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Autiņbiksīšu nomaiņa ir it kā tik vienkārša un saprotama darbība, taču brīdī, kad tas jādara pirmo reizi, rodas daudz jautājumu. Kopā ar sertificētu bērnu māsu, Māmiņu Kluba Vecāku skolas lektori Elitu Svarenieci skaidrojam, kā autiņbiksīšu nomaiņu veikt pareizi.

Veikalos pieejams plašs klāts dažādu krēmu un mazgāšanas līdzekļu, kas paredzēti jau no jaundzimušā vecuma, tomēr Elita Svareniece uzsver, ka gadījumos, ja vien bērniņa dibens nav apsārtis, krēmus lietot nevajadzētu, savukārt par mitro salvešu lietošanu viņa uzsver, ka būtiski ir iepazīties ar to sastāvu un pievērst uzmanību tam, kā salvetes reaģē ar bērna ādu. 

Ikdienā, ja bērna dibens nav apsārtis, krēmus lietot nevajag. "Ja runājam par mitrajām salvetēm, daudzas māmiņas ikdienā tās izmanto, taču svarīgi iepazīties ar to sastāvu un kā tās reaģē ar bērna ādu," saka viņa. Gadījumā, ja tomēr mazuļa āda ir apsārtusi, var izmantot speciālu cinka ziedi.

Izvēloties mazulim autiņbiksītes, pirmās trīs dienas svarīgi novērot, vai uz mazuļa ādas neveidojas kāda reakcija. Ja reakciju nenovēro un viss ir kārtībā, šīs autiņbiksītes ir piemērotas tava bērniņa ādai.

Tāpat kā par dažādu krēmu lietošanu, arī attiecībā par ziepju izmantošanu Elita Svareniece norāda, ka ar to lietošanu nevajadzētu aizrauties. “Ziepes nomazgā visu ādas aizsardzību, tāpēc var sākt sāpēt āda, tā var sasprēgāt. Ziepes izmanto tikai retos gadījumos,” saka sertificēta bērnu māsa.

Atceries regulāri mainīt autiņbiksītes, jo tas labvēlīgi ietekmēs mazuļa ādu un viņa dzimumorgānu attīstību.

Eksperts

Elita Svareniece

Sertificēta bērnu māsa, LMA valdes locekle
Elita Svareniece Vecāku skolā