Rāpojam! Rāpojam!

Rāpojam! Rāpojam!

11. Sep 2017, 09:23 Mar&Co Mar&Co

Šodien priecīgi un gandarīti esam pārbraukuši mājās no rāpošanas sacensībām sadarbībā ar Māmiņu Klubu un We run Riga. Izbaudām laiku, kad mazais rāpo, jo laiks skrien nemanot, un pavisam drīz gribēs tipināt uz kājiņām. Šonedēļ pēc jau 3. neirologa vizītes pārliecinājos, cik svarīgs ir šis rāpošanas laiks, cik liela uzmanība mums tai jāpievērš. 

Protams, nereti vecāki nevar sagaidīt, kad mazulis spers savus pirmos soļus. Tiek iegādāti staigulīši, aktivitāšu galdi utt., bet tas viss ir lieki un nevajadzīgi, kamēr mazulis nav pilnībā izbaudījis rāpošanas laiku un pats uzsācis celšanos augšup.

Četrrāpus pozīcija nostiprina bērna muskulatūru, stiprina saites un stabilizē locītavas un galvenais - sagatavo mazuļa ķermeni stājai, tādēļ zīdaiņiem ir jārāpo DAUDZ!!! Izrādās, ka mazulis jau piedzimst ar rāpošanas refleksu, tādēļ ir aplami teikt:" Mans bērns nerāpoja, bet uzreiz sāka slieties augšā un staigāt." Tā ir tikai un vienīgi vecāku vaina, jo bērnam uz zemes nav radīta pietiekoši interesanta vide rāpošanai.

Rāpošana un gatavošanās tai var būt kā:

-    Rāpošana ar rokām un ceļiem vai rāpošana ar rokām un kājām (lāčošana)
-    Līšana uz vēdera, izmantojot rokas;
-    Šļūkšana.

Ja bērniņš 10 līdz 12 nav iemācījies rāpot, tad ārstam ir jāpārliecinās, vai nav neirololoģiskas vai citas redzamas fiziskas problēmas. Lielākajā daļā gadījumu tiek apstiprināts, ka mazulis nav pareizi nēsāts.

Marko sāka šļūkt 7 mēnešu vecumā. Tā vien izskatījās, ka negrasītos rāpot, jo itin viegli tika, kur vēlējās, bet jau pēc 2. vingrošanas norāpoja pirmos divus solīšus. Tikai 9 mēnešos sāka rāpot daudz un ātri, un turpinām to darīt. Mēģinām kopā rotaļāties uz zemes, radīt vairākus līmeņus. Lai arī mums likās, ka drīz gribēs staigāt, neirologs tomēr vērsa uzmanību uz mugurkaula izliekumu sēžot, ka jāturpina cītīgi rāpot. Nevajag radīt mazulim interesantu vidi uz galda, dīvāna.  Taču tas  nenozīmē, ka varam iejaukties mazuļa dabiskajā attīstībā un likt zemē ikreiz, kad vinš atstutējies stāv vai ceļas.

Lai forša rāpošana jūsmājās, un saudzējiet mazuļu muguriņas- paspēs gan izstaigāties, gan izskrieties;) Noteikti iesaku piedalīties rāpošanas sacensībās un krāt medaļas. Tas ir aizraujošs pasākums īpaši jau pašiem vecākiem.