Piena krevele ir nevis slimība, bet gan situācija, kad ādā esošie tauku dziedzeri pārlieku daudz producē sekrētu. Ar kādiem līdzekļiem var mazināt piena kreveli, Māmiņu Klubs vaicāja bērnu ārstei Dairai Brenčai.
Piena krevele ir dzeltenīgi zvīņveida aplikumi, kas visbiežāk redzami galvas virspusē, skalpa daļā, taču var veidoties arī citviet uz ķermeņa, piemēram, uz uzacīm. “Dažkārt tā ir balta un grūti pamanāma, taču var būt arī biezāka, intensīvi dzeltena, kas var radīt vizuālas kosmētiskās problēmas,” skaidro Daira Brenča, sakot, ka piena krevele neveidojas visiem bērniem.
Ja piena krevele ir pavisam nedaudz, palīdzēs aptiekā nopērkami speciāli kopjoši šampūni, kas tieši paredzēti šādu problēmu risināšanai. “Šampūnu lieto 2 – 3 reizes nedēļā, apvienojot galvas mazgāšanu ar vannošanu. Ar šampūnu apstrādā galvas mataino daļu, noturot šampūnu pāris minūtes matos, to pēc tam izmazgā,” skaidro ārste, norādot, ka pēc vannošanās ar mīkstu ķemmīti, sūkli vai birstīti pretēji matu augšanas virzienam zvīņveida aplikums maigi izķemmē. Ķemmēšana jāveic uzmanīgi, jo zem piena kreveles ir ļoti maiga āda, tāpēc to nekādā gadījumā nevajadzētu satraumēt.
Gadījumā, ja piena krevele izaugusi biezāka un intensīvāka, pāris stundu pirms jau iepriekšminētās procedūras galvas ādu ieteicams ieeļļot ar bērnu eļļu, ļaujot krevelei atmirkt. Pēc tam mataino galvas daļu mazgā ar speciālo šampūnu un izķemmē pretēji matu augšanas virzienam.
Pediatre Daira Brenča teic, ka ar pāris šampūna lietošanas reizēm piena kreveli neizdosies pilnībā likvidēt, tāpēc šī procedūra pēc vajadzības jāatkārto vairākas reizes.
KIDS CLIN komplekts zīdaiņu piena krevelei
KIDS CLIN komplekts pret zīdaiņu piena kreveli. Viss, kas nepieciešams, lai efektīvi apstrādātu un likvidētu zīdaiņa piena kreveli ietilpst komplektā - 30 ml aerosols, suka, ķemme.