Pēc rekonstrukcijas darbiem atvērta Rehabilitācijas klīnika Bērnu slimnīcā

Pēc rekonstrukcijas darbiem atvērta Rehabilitācijas klīnika Bērnu slimnīcā

17. Mar 2016, 00:53 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas klīnika Vienības gatvē pēc vairākus mēnešus ilgiem rekonstrukcijas darbiem darbu  sākusi jaunās, labiekārtotās telpās. Projekts realizēts ar Eiropas reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

Pateicoties telpu renovācijai ir palielinājusies Rehabilitācijas klīnikas kapacitāte, ir iespējams vienlaicīgi sniegt rehabilitācijas pakalpojumus vairāk pacientiem. Jaunās fizioterapijas nodarbību telpas ir īpaši nozīmīgs ieguvums, jo tieši fizioterapija ir vispieprasītākais no BKUS piedāvātajiem rehabilitācijas pakalpojumiem. 

Viena no galvenajām priekšrocībām pēc telpu renovācijas ir iespēja saņem visus pakalpojumus vienuviet, tādējādi jaunās telpas atvieglo ārstēšanu gadījumos, kad pacientiem nepieciešami vairāku rehabilitācijas speciālistu pakalpojumi. Papildus  tam telpas tagad ir  ērti pieejamas arī pacientiem ar pārvietošanās traucējumiem un klientu ērtībām pieejama plaša uzgaidāmā telpa.

„Pēdējā gada laikā esam intensīvi strādājuši pie rehabilitācijas pakalpojuma uzlabošanas Bērnu slimnīcā. Pagājušā gada vasarā tika izremontētas arī telpas Gaiļezera novietnē, kur nu mazie pacienti var saņemt nepieciešamos rehabilitācijas pakalpojumus jaunās atjaunotās telpās. Tāpat ceļā no ASV ir vairākas jaunas iekārtas, kas tiks izmantotas, lai bērni ar kustību traucējumiem veselību atgūtu daudz ātrāk. Šogad uzsākts darbs arī pie jaunu stacionāra ārstniecības programmu izveides, lai paplašinātu pakalpojumu klāstu,” stāsta Rehabilitācijas klīnikas vadītāja Anita Vētra.

Rehabilitācijas klīnika Torņakalna novietnē sniedz rehabilitācijas pakalpojumus gan pacientiem, kuri ārstējas stacionārā vai dienas stacionārā, gan arī tiem, kuri izvēlas pakalpojumu saņemt ambulatori. Rehabilitācijas programmas domātas bērniem un pusaudžiem ar dažādiem funkcionēšanas ierobežojumiem, kas radušies iedzimtu vai iegūtu veselības stāvokļu rezultātā. Klīnika piedāvā fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstu konsultācijas, rehabilitācijas funkcionālo speciālistu (fizioterapeitu, ergoterapeitu, audiologopēda, uztura speciālistu) konsultācijas un nodarbības, kā arī fizikālās procedūras un masāžu.

„Katra atjaunotā un sakārtotā slimnīcas ēka tuvina Bērnu slimnīcu mērķim sasniegt visā slimnīcā drošu un kvalitatīvu ārstniecību un aprūpi, kā arī bērniem draudzīgu vidi. Pateicoties ERAF līdzfinansējumam, ir iespēja sakārtot ārstniecības procesiem paredzēto infrastruktūru. Tādejādi šobrīd mēs šobrīd gandrīz pilnībā esam pabeiguši Vienības gatves infrastruktūras rekonstrukciju, šogad ekspluatācijā nododot vēl divus lielus objektus,” norāda Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša.

Šie būvniecības darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta „VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras attīstība” ietvaros, no kura 84,21% ir ERAF līdzfinansējums, 15,79% - BKUS līdzfinansējums. ERAF projekta ietvaros veikta  tehniskā projekta izstrāde, tehniskā projekta neatkarīgā ekspertīze, veikti iekšējās un ārējās rekonstrukcijas darbi, kā arī darbu autoruzraudzība. Kopējās 23.korpusa būvniecības izmaksas - EUR 789 292,97.