Pārgriežam pulksteni. Kā palīdzēt mazulim pierast pie laika maiņas?

Pārgriežam pulksteni. Kā palīdzēt mazulim pierast pie laika maiņas?

28. Oct 2019, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pulksteņa pagriešana par stundu uz priekšu vai atpakaļ nav tikai vienkārša tehniska darbība, jo ietekmē mūs visus. Jo sevišķi mazos cilvēkbērnus. Kā palīdzēt bērnam adaptēties pēc pulksteņa pagriešanas?

Lūk, daži vienkārši padomi, kā palīdzēt bērniem vieglāk adaptēties pēc pārejas uz ziemas laiku!

Ja vēlaties atpūsties - atpūšaties

Pēc pulksteņa pagriešanas visgrūtākās ir tieši pirmās dienas. Bērniņš jutīsies labi, ja atpūtusies un komfortabli jutīsies arī māmiņa. Parasti veiksmīgai pārejai uz jauno laiku vajadzīgas aptuveni 3 - 4 dienas, bet dažkārt tās var būt pat divas nedēļas. Tāpēc, ja nepieciešams, šajā laikā atvēli vairāk laika atpūtai. Nepārforsē ar saviem plāniem!

Ievērojat miega režīmu

Pēc pulksteņa pagriešanas cenšaties ievērot savu ikdienas režīmu - ēdat, dodaties pastaigās, gulēt ierastajā laikā.  Atrodi veidu, kā palīdzēt bērnam nomierināties pirms gulētiešanas, noteikti saglabā pirmsmiega rituālu, kas bērnam jau ir pazīstams un nodrošina drošības sajūtu.

Neliec bērnu gulēt lielajā gultā mīļā miera labad

Dažkārt, lai bērnam būtu vieglāk aizmigt, vecāki mīļā miera labad viņu liek gulēt savā lielajā gultā, tā izjaucot ierasto ikvakara režīmu. Arī tagad, kad pāriets uz ziemas laiku, lai vakari būtu mierīgāki, vecāki var pēkšņi nolemt bērnu ņemt sev blakus lielajā gultā. Ņem bērā, ka bērns pie tā ātri pieradīs un pēc tam, kad būs beidzies pierašanas periods pie jaunā laika, viņš aizvien turpinās prasīt, lai vakaros ņemat gulēt sev blakus. Tā radīsies jaunas problēmas - vecāki būs neizgulējušies un būs jācenšas bērnu atkal pieradināt gulēt savā gultiņā. Vai ir vērts laika pārejas dēļ mainīt ierasto gulēšanas režīmu? Domājam, ka nē!

Izmanto lietderīgi agros rītus

Ja laika pārejas dēļ bērns no rītiem ceļas agrāk nekā parasti, izmanto laiku lietderīgi! Varat aiziet no rīta iegādāties vajadzīgās pārtikas preces vai arī aiziet agrā pastaigā uz rotaļu laukumu, kur būsiet vieni paši - šūpoles un slidkalniņš būs jūsu rīcībā!

Pēc nedēļas vai divām bērna dienas režīms noteikti atgriezīsies ierastajā režīmā.

Aptumšota telpa gulēšanai

Nemierīgāku miedziņu var veicināt arī pārāk spilgta gaisma istabā vai arī ielas laterna, kas apspīd mazuļa gultiņu. Atceries, ka labi izvēdināta un tumša telpa ir svarīgākie laba miega aspekti.

Tāpēc, ja nepieciešams, dodaties vēlākā pirmsmiega pastaigā, ievērojat līdzšinējo pirmsmiega rituālu, izvēdiniet mazuļa istabu un samaziniet apgaismojumu telpā.