Laimīga mazuļa dienasgrāmata: Mūsu mazuļa īpašais notikums- Pirtīžas!

Laimīga mazuļa dienasgrāmata: Mūsu mazuļa īpašais notikums- Pirtīžas!

14. Jun 2018, 08:40 Melānija Melānija

 Pirtīžas ir sentēvu rituāls, kura laikā māmiņa un bērniņš tiek patiešām atdalīti viens no otra. Lai gan fiziski bērniņš jau ir piedzimis un atdalījies no māmiņas, pirtīžu laikā tas notiek enerģētiski augstākā, ne tikai ķermeniskā līmenī.  Un sieviete beidzot var sajusties ne vien kā mazā cilvēka māja, ne tikai kā mamma, bet atkal kā sieviete – mīlama, lutināma.

PIESAKIES PIRTĪŽĀM ŠEIT->>> 

Rituālā ietilpst: 

1.3-4h garš pirts rituāls kurā sildās gan māmiņa gan mazulis. 

2.Saru dzīšana mazulim, kas nomierina un uzlabo bērniņa pašsajūtu, kā arī uzlabo miedziņu.

3.Lieliska un atslābinoša masāža māmiņai lai atgūtos pēc dzemdībām.

4.Sirsnīga saruna un konsultācija ar dūlu.

20180613164640-18019.jpg

Pirms dažiem mēnešiem es nevarēju iedomāties cik šī tradīcija un rituāls var būt spēcinošs un dziedniecisks. Kad vēl Kārlis man gulēja puncītī mēs abi kopā apmeklējām lekciju par "Pirtīžām''. Lekciju vadīja cilvēks kurš raisīja pārliecību par sevi un tā bija Kristīne Bērziņa. Klausoties stundu garo stāstu mani iedvesmoja viņas  mīlestība pret savu darbu, jo tas bija redzams viņas acīs. Šīs stundas laikā es jau prātā vizualizēju šo dienu un notikumus.  Klausījos un nespēju noticēt tam, cik senie latvieši bija ticīgi un svēti. Mani tas tiešām iedvesmoja, tādēļ nolēmu, ka mana lieliskā dūla būs tikai Kristīne ar kuru kopā vēlos piedzīvot šo skaisto notikumu. Un tā arī bija!  Pirms vairāk kā nedēļas mēs kopā ar Kristīni piedzīvojām lielisku pirts rituālu, fantastisku kopā būšanu un relaksējošu masāžu gan man, gan mazajam ķiparam kuras laikā  tika izdzīti sariņi arī Kārlītim.

Jau agrā pavasarī paši pirmie ziediņi kas plauka tika lasīti ar mērķi tos sažāvēt lai būtu augu tējiņu uzlējums mazuļa pirts rituālam. Biju savākusi neskaitāmi daudz dažādas ziedu lapiņas, priežu pumpurus, tējiņas un pat ozola lapiņas kuras nāca no Kārlīša ozola. Kā pirmo un svarīgāko ziedu lapiņas sažāvēju no pušķīšiem, kas tika dāvinātas ar mīlestību Kārlītim piedzimstot.Tieši tā pat gatavojos arī pati un lasot augus domāju tikai un vienīgi labas, sirsnīgas domas un vēlēju mazajam tikai visu to labāko.

Pirtīžām sagādājām daudz un dažādas lietas, kas nepieciešamas lai mazajam dzīvē nekas netrūktu. Ar tādu pārliecību arī visu darījām, jo domu spēks un vēlēšanās bija milzīga.  Savam mazajam Kārlītīm vēlējām visu nepieciešamāko dzīvē, lai Kārlis augtu kā spēcīgs un dižens vīrs.

20180613164909-54662.jpg

Galvenās sastāvdaļas mazuļa vanniņai:

1.Ar mīlestību lasīti augi (kaltēti, žāvēti),

2.Ziedu-augu pušķītis(Lasīju visu kas iekrita actiņās, jo ap manām mājām pļavas nav, ir tikai kūdru lauki un skaisti suņuburkšķi, bet mans ziedu pušķītis vienalga sanāca lielisks, neskatoties uz to, ka pavasara ziedi jau noziedējuši, bet jāņu zāles tikai vēl grasās ziedēt)- ziedojums mātei dabai un ļoti skaists rotājums vanniņai.

3.Naudiņa( Mūsu mazulītim novads dāvināja simtgades vērdiņu, tad to arī likām vannā)-bagātībai.

4.Sarkans dzīpariņš-labai veselībai un lai zobi labi aug.

5.Zaļš dzīpariņš-pārticībai.

6.Oglīte-lai nenoskauž, pret ļaunu aci.

7.Maizes gabaliņš- lai mazajam nekad netrūktu maizītes.

Ļoti mīļi un sirsnīgi būtu ja arī mēs būtu sagatavojuši vēlējumus un mazas dāvaniņas mazulītim, bet mums nevis piemirsās, bet īsti nezinājām ko rakstīt..Taču mazo vēstulīti mēs uzrakstījām vakarā pēc pirtiņas, jo tas likās mīļāk. Mēs izjutām šo pirts rituālu no visas sirds, tādēļ emocijas varējām daudz patiesāk izlikt uz papīra. Bijām, protams, mazliet satraukti, jo pirtīžās nebijām vieni, līdz ar to nevarējām tā kārtīgi atvērties. Pirtīžas tomēr ir tāds svēts un īpašs notikums katrai ģimenei un tām būtu jābūt tikai ģimenes lokā. Manā gadījumā līdzi sekoja filmēšanas grupa un pavisam drīz arī jūs varēsiet ieskatīties mūsu ģimenes pirtīžās.

20180613165039-84084.jpg

Visa Apšu ģimenīte vēlas sirsnīgi pateikties  Kristīnei Bērziņai par šo burvīgo dienu. Viņa uzbūra maģisku un ļoti relaksējošu noskaņu mums visiem. Šī noteikti ir diena, kuru mēs nekad neaizmirsīsim un Kārlītim par piemiņu tiks pūra lādē ieliktas visas no šīs dienas svētās un mīļās lietiņas. Tās būs viņa atmiņas, viņa bērnība un viņa īpašais notikums. Un ļoti ceram, ka arī viņa bērniņi piedzīvos tieši to pašu maģisko sajūtu, kādu piedzīvojām mēs ar tām pašām svinīgajām drēbītēm un lietiņām.  Ja arī jūs vēl neesat paspējuši tad noteikti iesaku izbaudīt šo skaisto mirkli, kurā tiek lutināta mazā atvasīte un  mamma, bet tētis ir tas, kas rūpējas un sargā.

  Kārlīti ieģērbām pavisam latviskā,  patriotiskā un svinīgā apģērbā, kuru iegādājāmies veikaliņā ''ViKrEm''. Tur šīs bērnu drēbītes ir ļoti skaistas un īpaši darinātas skaistiem notikumiem katras ģimenes dzīvē. Paldies, ka ir iespēja savu bērniņu palutināt un atstāt piemiņai pavisam mīļas un skaistas drēbītes kurām ir liela vērtība un pat svētība, jo šīs drēbītes tiek darinātas ar patiesu mīlestību. Ja arī jūs esat bijuši šajā veikaliņā, tad noteikti ziniet par ko es runāju.  :) 

20180613165130-14797.jpg

 

PIESAKIES PIRTĪŽĀM ŠEIT->>> 

 

Melānija Melānija 13. Jun 2018, 17:04

Pavisam, pavisam piemirsu Paldies ''Saules pirtij'' par šo fantastisko uzņemšanu. Pie jums bija lieliski!