Lai mazulis ratos nepārkarst

Lai mazulis ratos nepārkarst

12. Aug 2017, 12:49 Elionore Elionore

Baudot siltās un saulainās dienas gandrīz visas mammas dodas pastaigās - gan ar maziem tipinātājiem, gan ar tikko dzimušiem zīdainīšiem ratiņos. Un tas ir brīnišķīgi. Tomēr ir viena lieta, kas, pavadot laiku parkā, ir ļoti uzkrītoša - tendence ratiņus aizēnot, tiem aizklājot priekšā šalli (sedziņu, jebkuru citu auduma gabalu). 

Pat, ja daudz jau ir par šo tēmu runāts un rakstīts gribu ATGĀDINĀT un PIEVĒRST UZMANĪBU. Visi zina, ka atstāt mazuli auto saulainā laikā ir ļoti bīstami. Tas pats attiecas uz nosegtiem ratiņiem - tā ir kā maza bezgaisa kapsula, kas uzkarst. Lieki rakstīt, kā tajos iekšā jūtās mazulis (negribu biedēt arī zīdaiņu pēkšņās nāves sindromu, pārkaršanu, smakšanu utt.). 

Pārsvarā ratiņi, jo īpaši - kulbu ratiņi - ir diezgan noslēgni, no sintētiska materiāla. Mammas, lūdzu, nenosedziet tos vēl ar šalli un karstā, saulainā laikā noņemiet sintētisko ratu pārsegu! Zīdainīti varat apsegt ar plānu kokvilnas marlīti. Pēc intensīva lietus atcerieties noņemt lietus plēvi. Arī tā traucē gaisa piekļuvei mazulim.

Bet ir labā ziņa! Ir citi veidi, kā aizēnot ratus (zinu, ka mazuļiem ļoti nepatīk, ja sejā spīd saule) - 1) Ir ratu saulessargi (nemaz nav dārgi, mūsējo pirku MiniKid.lv par ~5eur). 

20170812123954-54084.jpg

2) Ir šāda tipa saules aizsegi, kas netraucē gaisa piekļuvei (tieši tāpat ar dušas aizkaru knaģiem vai ko citu var piestiprināt jebkuru audumu).

20170812124048-42819.jpg

3) Izvairieties no pastaigām pašā karstākajā un saulainākajā dienvidū, kad saule visaugstāk un nav kur patverties. Pastaigājieties koku vai ēku mestajā ēnā.

4) Sargiet no sakaršanas ne tikai mazuli, bet arī sevi - neaizmirstiet par dabīga materiāla apģērbu un saules cepuri.

Ja Tev ir vēl kāda ideja, kā droši pasargāt mazuli ratos no sakaršanas pastaigu laikā - dalies ar ideju!

Baudiet vasaru!

Foto: https://www.pinterest.com/jmcgookin23/trident/

13. Aug 2017, 19:17

Pārsegs ir lietderīgs arī autikrēsliņam (mums tapēc ir divi). Uzliekot uz autokrēsliņa (arī 1. un 2. grupas), tas nesakarst. Īoaši labi, ja mašīna jāatstāj saulē. Pēc tam var atnākt un vienkārši braukt. Zinu, ka mazulis savu jūtīgo ādu neapdedzinās no karsta autokrēsliņa.

13. Aug 2017, 18:03 Elionore

Caur sāniem vējiņš pūš un gaisa cirkulācija notiek. Protams, tikai tad, ja arā vispār ir vējiņš. 😀

Elionore Elionore 13. Aug 2017, 14:49 Mamm.mamm

Interesanta ideja par atstarojošo materiālu! Kā ar gaisa caurlaidību šim pārsegam?

12. Aug 2017, 21:26

Es lieku šādu: http://veikalins.muki.lv/veikalins/pastaigam/aksesuari_ratiniem/aizsargparklajs_no_saules_un_kukainiem
Vidū ir līnija, kas atstaro sauli, bet pa malām sietiņš, lai kukaiņi un gruži nekrīt iekšā. Un vel, sauli atstarojošā līnija "atstaro" garāmgājēju uzbāzīgo lūrēšanu. To es nesaprotu, kapēc jāblenž virsū svešam bērnam!
Parasti gan karstā laikā un dienas vidū paliekam mājās. Tikai vienu reizi šo saules sargu izmēģinājām patiesi saulainā laikā. Super! Karstumu no saules atgrūž, bet pa malām vējiņš skraida. 😀 Bezvēja dienās gan nebūtu labs. Tad veidotos tāda kā telts, kur nav gaisa, ir karsti un smacīgi.